Webmastering - literatura

0

Heil!

W najbliższe wakacje planuję solidnie wziąć się za naukę tworzenia stron WWW. I stąd moje pytanie do wszystkich, szczególnie tych bardziej zaawansowanych... Otóż prosiłbym abyście polecili mi dwie książki spełniające następujące kryteria:

1) Do nauki XHTML. Przy czym nie chodzi mi o książkę dla kompletnych żółtodziobów bo sam HTML znam praktycznie na pamięć i wykorzystać go umiem myślę że nienajgorzej. CSS też liznąłem choć trochę dawno, ale jednak co nieco pamiętam. Zależy mi na książce nie takiej, w której nie będą mnie chcieli uczyć że znacznik wziął się od "image" i wstawia obrazki do strony bo takie rzeczy już wiem, ale takiej po której przerobieniu będę wiedział jak wykorzystać (X)HTML do stworzenia strony zgodnej ze standardami, której nie będę się wstydził nikomu pokazać ani bał sprzedać.

2) Do nauki PHP + MySQL. Podobnie jak wyżej. Na codzień programuję trochę w C/C++/C#. Nie chcę się uczyć składni pętli for(;;) ani tym podobnych rzeczy bo to strata czasu. Wolałbym książkę dzięki której będę wiedział jak przy pomocy PHP i MySQL stworzyć stronę profesjonalną i bezpieczną.

Zna ktoś coś wartego polecenia?
Będę wdzięczny.

Pozdrawiam;

0

"Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe.", Jeffrey Zeldman
Jest dużo o tym po co standardy, dlaczego standardy i trochę jak standardy. O samym tworzeniu z użyciem czystego CSS jest świetne "CSS według Erica Meyera".

0

Nie czytałem, ale może http://helion.pl/ksiazki/kulood.htm ?

0

"Tworzenie stron WWW. Vademecum Profesionalisty." Laura Thomson - Helion

0

Jeśli chodzi o standardy sieciowe, to popieram Ktosia - Zeldman jest niemal wyrocznią w tej dziedzinie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0