Jak najlepiej sprzedać aplikację internetową i ją ochronić.

0

Witam!
Mam gotowy program, a właściwie aplikację internetową napisaną w PHP i JS. Sprawa jest taka, chce go sprzedać. Jak to najlepiej rozegrać aby zrobić to zgodnie z prawem i nie dac sie ograbić? Dodam, że jestem osobą prywatną i nie mam działalności gosp. Czy w takim razie muszę ją założyć?
Jakie są plusy i minusy założenia dział. gosp. w moim wypadku?

Druga sprawa to taka, w jaki sposób ochronić kod programu (PHP, JS itd) przez tym, żeby nie dostał nóżek i nie poszedł gdzieś jako program kogoś innego? Dobrze wiemy, jak łatwo ingerowac w kod PHP czy JS. Jak nadać mu ochronę prawną przez plagiatem, piractwem itd.?

0

Ochrone prawna de facto masz zapewniona bo jestes jego autorem. 'Wystarczy' zamiescic tylko informacje, ze kod np. do uzytku prywatnego, czy tej konkretnej firmy (tak jak to czesto widac w skryptach sciagnietych z netu). Oczywiscie tyle, jesli chodzi o prawo - z faktem jego naruszenia juz troche gorzej.

Istnieja obfuskatory php, ktore sporo zaciemniaja kod, niejako go szyfrujac - odczytanie takiego kodu to czasem calkiem spory problem choc nie niemozliwe.

0

obfuskator jak najbardziej ale to do JavaScriptu, a jeśli poważnie myślisz o sprzedaży swojego softu - to proponuje wyposażyć się w IonCube - "szyfruje" w nieodwracalny sposób kod php (a właściwie zamienia na bytekod), co skutecznie blokuje wszelkie próby odczytania kodu lub zmiany w nim przez osoby niepowołane - ostatnio home wprowadziło wpsarcie dla tego wynalazku - więc z hostingiem chyba problemu być nie powinno.

0

Zawsze można też użyć czegoś na kształt Zend Encodera czy IonCube, ale trzeba pamiętać że wtedy serwer na którym będzie instalowana aplikacja musi wspierać te technologie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0