Jak to sprzedać, zabezpieczyć?

0

Witam.
A więc mamy program i chcemy go sprzedać.
To jak to zrobić zeby użytkownik nam zapłacił, że mamy pewność że on to kupił.
A jeśli program wykryje że został zcrakowany, zostały zmienione bajty w binarce to czy legalnym będzie poinformowanie autora pracy tajnym e-mailem o złamaniu warunków umowy? - podanie adresu IP oraz czy autor może w takim przypadku coś zrobić wiedząć że na komputerze o takim IP jest mój program zcrakowany.

0

po pierwsze musisz sbyć świadomoa, że nie ma idealnego i skutecznego w 100% rozwiązania.
Najlepsze wydają się być 3

  1. baza na Twoim serwerze - masz kontrolę z ilu stanowisk klient się podłącza (możesz założyć blokadę na max ilość połączeń ż danego IP) - jeśli coś nie tak widzisz to od razu o ciężko to obejść bo trzeba by mieć bazę której nie udostępniasz jako takiej. Wady i Ty i klient musicie mieć dość szybkie łącza i stały dostęp do netu, możliwość podsłuchania transmisji itp
  2. baza u klienta ale przed logowaniem do bazy klienta połączenie z Twoim serwerem i sprawdzenie czy wsio OK. Zalety to wiesz kto i kiedy uruchamia Twój program, wady Ty i klient musicie mieć stałę łącze, można obejść
  3. klucze sprzętowe, dość drogie (cena jednego klucza wacha się od 50 - 130zł) no i da się obejść
  • stałe łącze w sensie osiągalne 24h/dobe

metody typu rejestracja, kody itp na dobrą sprawę jeśli program będzie dobry to prędzej czy później pojawi się crack czy keygen.

Jeśli Twoje oprogramowanie jest dla przedsiębiorstw to dobrze napisana umowa to 75% sukcesu bo większość firm "dorosła" i stara się mieć oprogramowanie legalnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1