baza grafiki

0

zamierzam stworzyc stronę, na której byłaby grafika do filmów seriali itp. Chodzi o etykiety, inserty i pudelka. Tylko, żeby nie nadwyrężać transferu, to czy byłaby możliwość, że np. jak pewna osoba chce ściągnąć daną grafikę podaje swojego maila, a grafika jest do niej wysyłana nie ze strony, tylko z komputera, który ma zewn. IP w postaci załącznika do maila. Czy da się coś takiego zrobić ?

0

Tak. Uruchamiasz na kompie z zewn. IP usluge, aplikacja, w kazdym razie cos nasluchujacego. Ze strony skryptu laczysz sie z kompem i ta aplikacja/usluga i przekazujesz jej polecenie wyslania maila. Czym bedzie ta usluga jest w gruncie rzeczy obojetne.

0

jeśli mailem to nie ma problemu, komp może nawet nie mieć zewnętrznego ip i być klientem który będzie sprawdzał tylko co jakiś czas z serwera komu i co
a jak ma zewnętrzny to nie wiem po co takie cyrki bo można postawić od razu serwer www i po prostu strona będzie na jednym serwie a linki do grafik odwoływać się do tego komputera

0

a moglibyście mi może powiedzieć jak praktycznie to zrobić, albo chociaż jakieś wskazówki?
Co do serwera www, to nie za bardzo, ponieważ łącze do tego komputera jest dużo wolniejsze niż do hostingu, więc w tym wypadku pozostaje mi chyba mail.

0

moze mi ktoś powiedzieć, jak praktycznie to wykonać ?

0

W jakim jezyku chcialbys pisac usluge wysylajaca maile?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0