Wątek przeniesiony 2015-03-02 18:13 z Edukacja przez msm.

Wspólny projekt

5

Widziałem tutaj już parę tematów jak ten. Lecz z tego co zauważyłem żaden nie odniósł sukcesu. Takie rzeczy trudno zorganizować, prowadzić oraz także brać w nim udział. Jednakże chcę spróbować teraz ja!

Byłbym "szefem" tego projektu, przynajmniej na początku by go rozpędzić i wszystko ustalić.

Dlaczego robię coś takiego? Bo strasznie nie lubię programować samemu. Także nawet jeżeli będzie druga osoba można śmiało już zaczynać projekt :)

Dla kogo? Dla każdego, nawet dla bardzo początkujących (takich co nie wiedzą co to jest zmienna).

W czym i co? Obojętnie w każdym języku i wszystko. Ja jestem elastyczny (nawet webdeveloperka za która nie przepadam ;)). Jeżeli uczestnicy nie wybiorą to temat wybiorę ja. Póki co chodzi mi po głowie

  • puzzle quest w unity
  • prosta strzelanka z rzutu izometrycznego także w unity

Ideą jest samonauka. Oczywiście będę pomagał jeżeli ktoś będzie takowej pomocy potrzebował. Ale większość rzeczy to będzie własny research. Na pewno nie chodzi o dawanie rybki tylko wędki, tak by w przyszłości każdy kto uczestniczył mógł poprowadzić takie coś samemu czy napisać coś takiego samemu

Nie jestem doświadczonym programistą. Większość rzeczy zapewne będę musiał się nauczyć. Ale przecież o to chodzi w programowaniu ;) Zielony także nie jestem (w końcu pracuję w zawodzie ;))

póki co wstępne spotkanie na ircu jutro (2014-01-04 sobota) o godzinie 20
http://webchat.quakenet.org/
na kanale #wsproj

pomysły jakiekolwiek oraz chęci czy cokolwiek co chcecie napisać jutro piszcie teraz pod tym postem ;) Im mniej czasu jutro nam to weźmie tym lepiej.

Wiem, że jutro to bardzo szybki deadline, ale... Jestem trochę w gorącej wodzie kąpany ;)

0

a może Java ?

Chodzi mi po głowie ostatnio projekt, system obslugi szkoły / wirtualny dziennik / zarzadzanie cala szkola (nauczyciele + uczniowie), 3 panele (dla ucznia, nauczyciela i adminstratora). Aplikacja desktopowa łącząca się z zewnetrzną bazą danych.

propomowane technologie JAVA + Hibernate.

Może i proste, banalne ale warto, szczegolnie dla poczatkujacych.

0

hm.. myślę, że jakby mi czas pozwolił to bardzo chętnie bym się przyłączył ;) pomysł z dziennikiem popieram

0

A tak na poważnie: na Jave/C/C++ mogę się pisać ;)

0

może nowego fejsbuka? xd

0

mnie przez myśl przeszedł też pomysł na projekt systemu do obsługi klientów w gastronomii. tzn byłyby tam listy produktów, tworzyłoby się plansze ustawienia stolików i można byłoby bonować zamówienia ludzi
Nie wiem czy ktoś kiedys pracował w gastronomi z systemem POS - coś podobnego ;) już co prawda stworzone, ale moglibyśmy się czegoś nauczyć

0

Ten system POS to nawet ciekawa sprawa, można by to wykonać jako open source i puścić w świat. Bo dziennik to mało ciekawa sprawa bo szkoły takiego systemu nie wprowadzi bo z kuratorium pieniądze dostają na librusy.

Dodatkowo ciekawie by było to zrobić w wielu technologiach, bo java+hibernate w styczniu dla osoby co nigdy obu nie kompilowało to ZUO.

0

W tym wszystkim nie chodzi żeby "puścić w świat". W tym wspólnym projekcie NIE szukajcie zarobków. Może przy następnych jeżeli ten się uda. Moim zdaniem dziennik w Javie jest ciekawym rozwiązaniem. Jest prosty, ale łatwo go rozbudować o nowe rzeczy. Jeżeli dzienniczek się uda to wtedy będzie następny projekt. Może być i ten program do obsługi barów. Fajny, nie jest szablonowy. Ale na początek moim zdaniem jest za trudny (chyba, że każdy kto tutaj będzie programował nie będzie tak uważał to można zacząć od tego). Dzisiaj o 20 się wybierze projekt i zobaczy kto będzie w tym uczestniczył. Jak będą 2 osoby to będzie i tak sukces. A jak projekt zostanie ukończony to już w ogóle bajka ;)

0

Jestem za projektem w C/C++ chciałbym w tym uczestniczyć, ale moje możliwości językowe są ograniczone.

0

Świetny pomysł, już od dłuższego czasu czekałem na coś takiego :) Jeżeli będzie w C++ to przyłączę się, bo niestety jest to jedyny język, który szlifuję póki co.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0