Wspólny projekt

0

Czy jest ktoś na tym forum, kto chciałby się przyłączyć do projektu napisania dużego programu na licencji freeware? Np. do symulacji układów fizycznych, elektromagnetycznych oddziaływań lub czegoś z innej dziedziny. Pytanie na razie teoretyczne. Chcę sprawdzić ilu by było chętnych. Oczywiście nieodpłatnie.

0
maszynaz napisał(a)

Czy jest ktoś na tym forum, kto chciałby się przyłączyć do projektu napisania dużego programu na licencji freeware?

Na freeware nie, na BSD lub kompatybilnej może tak. Kto tym projektem by kierował? Jakie technologie i metodyka itd?

0

Cześć,
ja byłbym zainteresowany udziałem w zespołowym projekcie, zwłaszcza, jeżeli miałoby to być zrobione w C++, ale jeżeli chodzi o fizykę, to niestety nie znam się na niej.

0

Ja bardzo chętnie komentował bym kod ;p

7

A czy będzie tam new Planeta(new Merkury().X, new Merkury().Y) ? Bo jeśli nie, to bez sensu ten projekt :/

4

Czemu odgrzebaliście temat sprzed prawie pół roku?

3

Cześć,
nie wiem, dlaczego Koledzy wyciągnęli temat sprzed prawie pół roku, ale jeżeli zespół koniecznie chce napisać oprogramowanie w C++, to właściwie mam idealną propozycję - przeniesienie systemu operacyjnego Self(EGO) Tornado na komputery klasy PC. Oczywiście do ukończenia projektu niezbędna będzie pewna wiedza z zakresu projektowania i implementacji systemów operacyjnych, sterowników, będzie również potrzebna osoba, która podejmie się napisania najbardziej niskopoziomowej części w assemblerze. Mimo to, zapewniam, że pomysł jest w pełni wykonalny i wbrew pozorom praca taka NIE JEST tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Ogólnie, mimo, że Tornado jest systemem zamkniętym, to jego budowa i API są świetnie udokumentowane, również można znaleźć świetne artykuły twórców Tornado dotyczące ogólnie zasad programowania systemu operacyjnego (a nie odnoszących się tylko do Tornado; omówione jest np. jak działa scheduler i różne rozwiązania pracy schedulera, zagadnienia związane z wielowątkowością, komunikację międzyprocesową itd).
Ogólnie rzecz biorąc polecam co najmniej pod rozwagę zajęcie się tym projektem, bo jest możliwy do zrealizowania przy zerowej znajomości zewnętrznych bibliotek, modułów itp., daje możliwość włączenia w proces produkcji nawet początkujących, a jednocześnie pozwoli na zdobycie bezcennego i oficjalnie udokumentowanego doświadczenia zawodowego.
Warunkiem na to, aby projekt zakończył się sukcesem jest oczywiście właściwy nadzór i zarządzanie kodem i tu trzeba, aby zajęła się tym osoba, która ma już gruntowną praktyczną znajomość takich zagadnień.
Udział w tym projekcie może bardzo pomóc w znalezieniu pracy, co jeszcze lepsze - bardzo prawdopodobne, że pracy nad Tornado x86, gdyż jak półoficjalnie wiadomo, planowane jest utworzenie implementacji dla procesorów x86, ale dopiero za dziewięć miesięcy.

Co Wy na to?
Pozdrawiam

0

Co Wy na to?

Brzmi nieźle, ale może podaj stronę gdzie można poczytać o tym systemie no i jakieś namiary jak się z Tob skontaktować.

0

Gdybyście się zdecydowali na ten projekt to w sumie ja też mogę się przyłączyć.

0

Z chęcią przyłączyłbym się do tego Tornada.

0
Tomasz_uuu napisał(a):

przeniesienie systemu operacyjnego Self(EGO) Tornado na komputery klasy PC.
Ale przecież na stronie Tornado wyraźnie jest napisane, że działa na x86-64. Chyba, że nie o to Tornado chodzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1