Pośba o Wasze opinie na temat projektów portfolio oraz CV.

0

Dzień dobry.

Mam 44 lata i planuje przekwalifikować się i zalesić prace jako programista Python optymalnie w backend. Staram się od dwóch lat codziennie po 1-2h doszkalać. Bardzo bym poprosił o wasze przemyślenia co można poprawić i ogólnie o wasze opinie.

Portfolio oraz CV:
https://borysgolebiowskipl.wixsite.com/borys

Github z projektami:
https://github.com/quisatz

Z góry dziękuje i życzę miłego dnia.

2

Nie masz praktycznie projektów "backendowych" tylko jakieś toole.
Generalnie to raczej widać że to jakieś małe projekciki, może warto jeżeli chcesz iść w stronę backendu nauczyć się jakiegoś frameworka np. Django, FastAPI, Flask i zrobić chociaż ze dwa projekty.
Dodatkowo jakoś to że twoja strona została wygenerowana przez wix a chcesz być programistą jakoś mnie osobiście by nie zachęciła do zatrudnienia Cię, ale to może tylko moje odczucie ;)

4

Jak oglądanie Twoich zdjęć zajmujących całą stronę ma zachęcić do zatrudnienia Ciebie w roli programisty?

0

Na szybko:

  • Brakuje struktury w projekcie
  • Nazwy modułów z czapy typu how.py
  • Duplikujesz mnóstwo kodu
  • Brakuje testów

Generalnie kiepsko, szczególnie, że w ogóle nie testujesz swojego kodu. W obecnej formie nawet bym tego nigdzie nie pokazywał, bo tylko sobie zaszkodzisz.

0

Czemu uczysz się tkinter a chcesz pracować jako backendowiec?
Wiesz że nikt z tego komercyjnie nie korzysta? (może pare firm.. ale to pewnie jakieś 0.5% rynku) Znalazłeś to w jakimś "tfu" kursie?

0

https://github.com/quisatz/PDFfinder/blob/6247cd30cb5b6cb2108b2936abdb490f67bc1541/gui/feedback.py

  soup = BeautifulSoup(response.text, features='html.parser')
  if soup.text[2:14] == 'submissionId':

To mnie zastanawia.
Wysyłasz zapytanie, odbierasz plik HTML (to już jest dziwne, czemu HTML? Wix nie udostępnia API w JSON?).
Używasz BeautifulSoup do sparsowania HTML (i to jest okej).
Natomiast zastanawia mnie ten fragment:

if soup.text[2:14] == 'submissionId':

takie sztuczki (pobierz znaki o tej i o tej pozycji) pachną (dość niestabilnym) scrapingiem cudzych stron, natomiast adres pod który uderzasz, jest z twojej poddomeny na Wix, więc... why? Jak już BeautifulSoup używasz, to lepiej byłoby skorzystać mocniej z jego możliwości wyszukiwania rzeczy w DOM, niż zakładać, że odpowiedź będzie zawsze pod tą i pod tą pozycją?

Najlepiej byłoby, gdyby Wix udostępniał jakieś API oparte na JSON
Tu coś widzę:
https://www.wix.com/velo/reference/wix-fetch/wixfetchresponse/json
https://www.wix.com/velo/reference/api-overview
Chociaż nie używałem Wixa, nie wiem, jak się tego używa.

0

Dziękuję za feedback.
Projekt generalnie miał być automatyzacją zadań z pracy z czasem stał się moim dzieckiem.

Chyba miałem nadzieje że ktoś zobaczy we mnie potencjał i zatrudni za 3k abym miał choć na chleb dzięki czemu Bede mógł sie uczyć 8h dziennie nie 1-2.Chyba wstrzymam się z wysyłaniem CV do firm na jakieś pół roku podszkolę się zrobię inne projekty a ten usunę z githuba.

To prawda że używam tooli bo chciałem maszerować podstawy nim zacznę używać modułów.

Stronę w wix zrobiłem bo nie chciałem tracić kolejne poł roku na html,css (tak wiem będę i to musiał z czasem umieć)- jest tyle do nauki a ja nie mam już 20lat poza tym chciałem sobie zrobić jakakolwiek przewagę względem osób które maja tylko CV - zrobić cokolwiek ekstra.

Ze względu na brak oczywistych umiejętności które z ogłoszeń jak wyczytuje zrównują niemal juniora z midem w moim odczuciu chciałem postawić na osobowość stad wygląd portfolio - usunę zdjęcia.

Co to znaczy że nie testuje swojego kodu - 75% czasu to było jego testowanie. Chyba że mówisz o modulach typu unittest. To tego nie ma. Kolejna rzecz do nauki.

Tkinter użyłem bo chciałem aby mój projekt miał interfejs graficzny a nie wszytko działo się w konsoli. Z tkinter nie mam zamiaru więcej korzystać - nie podoba mi się i jest archaiczny toporny.

Co do samego feedback.py. To będę szczery chciałem aby z aplki mojej można było wystać wiadomość na mojego maila. Zafiksowałem się na wix chyba niepotrzebnie pewnie bo nie zalałem żadnych jednoocznych informacji o w/w API aby korzystać prosto z tego. Zacząłem inspektować stronę jej GET i POST

Zgadzam się że to może być niestabilny scraping. Ze scrapingem to ja dopiero się zetknąłem w tym projekcie.

Czasami się zastanawiam czy starczy mi życia aby zostać juniorem i zarabiać połowę tego co zarabiam jako metrolog – no ale cóż marzenia które stały się z czasem celem - w życiu miałem większe wyzwania niż przekwalifikowanie ...chodzi tylko o ten czas tak mało go mam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1