Praca na modułach-pomoc przy napisaniu programu

0

Witam,
na wstępie chcę napisać, że tworzenie tego wątku przeze mnie jest oznaką desperacji. Wiem, że program, przy którym potrzebuję pomocy, może się wydawać infantylny, jednakże potrzebuję porady. Nie wymagam, aby program został napisany od a do z, ale potrzebuję jakiś podpowiedzi, wskazówek czego użyć, jakich kroków podjąć. Niestety jestem osobą, która ma pierwszy raz do czynienia z programowaniem. Pomoc w wyjaśnieniu tego potraktujcie to jako wyzwanie.
A treść wygląda tak:

"Napisz program, który policzy czy jest szansa aby trafić w tarczę o promieniu 1, która jest na ścianie o wymiarach podanych przez użytkownika. Max ilości prób to 10tys. "

Z góry serdecznie dziękuję!

1

Czy jest szansa = tak jest i nie ma tu co liczyć. Chyba chodzi Tobie o wyliczenie % szansy trafienia? Najpierw rozpisz to sobie matematycznie co chcesz uzyskać, rozpisz wzór , algorytm - do tego nie jest potrzebna Ci żadna wiedza programistyczna. I wróć jak dokładnie rozpiszesz swoje wymagania co do programu. Co do samego programu będziesz pewnie chciał 1) pobrać wymiary ściany od użytkownika 2) obliczyć zgodnie z Twoim wzorem 3) wyświetlić dane i tyle. Jak rozpiszesz wzór to jest to parę linijek kodu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0