Możliwie tani silnik forum dla programistów

0

Szukam tego co w tytule. Ktoś polecił mi ten:

invisioncommunity

Ale on kosztuje ok. 800zł. Poza tym będą konieczne niewielkie modyfikacje silnika.
Czy są jakieś tańsze silniki forum programistycznych? Czyli takich gdzie są opcje dodawania kodu w różnych językach programowania. Może być prościutki.

1

800zł i to za drogo? To zainstaluj se phpbb... https://www.phpbb.com/downloads/

Zlukaj se tą listę: https://websitesetup.org/best-forum-software/

0

@serek: Czy jest zatem możliwa i czy jest trudna modyfikacja phpBB na potrzeby forum dla programistów, czyli z opcjami wpisywania kodu różnych języków programowania. I jeszcze z systemem oceny postów w skali 1-10

2

Phpbb na pewno daje duzo rozrywki przy lataniu dziur bezpieczenstwa. Przydaja sie backupy i regularny monitoring strony.

2

A dlaczego tylko PHP?
Tak naprawdę to wszystko zależy czy będziesz na tym zarabiał, czy to tylko jakaś taka działalność hobbystyczna. Jak robisz to dla kasy to lepiej dać 800 i mieć trochę mniej roboty jak np z phpBB.

1

Nie wydając ani złotówki możesz osiągnąć ten cel pisząc samemu. Masz wtedy wszystko co chcesz i jak chcesz. Jeśli chcesz na poważnie zajmować się prowadzeniem forum, to i tak Cię czeka pewnie sporo pracy, więc samo napisanie silnika może nie być tu najbardziej pracochłonną czynnością.
Swoją drogą to silnik naszego forum jest chyba udostępniony? Jest możliwe jego wykorzystanie na jakiejś licencji?

0

Ma to być forum nie komercjalne, bez reklam i opłat, jest tylko czysta frajda. Napisanie silnika forum przekracza chyba moje możliwości programistyczne.
Więc czy mógłbym dostać jakieś wskazówki jak zabrać się za modyfikację jakiegoś silnika opensource, czy zacząć od zera i napisać silnik ?

0

Ja na swoja instancje phpbb nalozylem filtr sanitazujacy(?) dane, ale to nie pomoglo bo okazalo sie ze uzytkownicy mogli wrzucac skrypty w zalacznikach a nastepnie je wykonywac. To obrazuje stopien bezpieczenstwa tego skryptu.

Co do innych skryptow - Drupal jest chyba w miare bezpieczny. Ale i bardziej pracochlonny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0