Cześć, dzielimy się wiedzą dlatego chciałam zaprosić wszystkich zainteresowanych na Meetup dla programistów .NET, który odbędzie się 13 grudnia w Gdańsku. W linku macie możliwość zapisania się i więcej szczegółów, a poniżej opis poruszanych tematów:

Jak wykryć pożar na produkcji zanim użytkownicy zrobią dym? – Prometheus i Grafana dla programistów .NET

Czy twoja produkcja stoi aktualnie w ogniu? Jak szybko dowiesz się o takiej sytuacji? Lepiej nie czekaj aż powiedzą ci o tym twoi użytkownicy…
Monitorowanie systemów jest integralną częścią kultury DevOps. Pozwala twojemu zespołowi obserwować zachowanie systemu w codziennej pracy i reagować na problemy w momencie ich wystąpienia. Jest niezbędne, jeśli chcesz wdrażać nowe wersje wcześnie i często – dzięki monitorowaniu od razu wiesz, kiedy coś pójdzie nie tak i konieczna jest szybka akcja naprawcza.
Dlatego potrzebujesz odpowiednich narzędzi. Wspólnie przyjrzymy się Prometheusowi i Grafanie, duetowi który pozwoli ci na gromadzenie i wizualizację statystycznych informacji o systemie w postaci szeregów czasowych. Pochylimy się nad formatem danych, zapytaniami i sposobami na wyciągnięcie użytecznych informacji z monitorowanego systemu i standardowych komponentów, takich jak bazy danych czy kolejki. Skupimy się szczególnie na narzędziach dla developerów .NET.

https://www.meetup.com/pl-PL/[...]ogramowania/events/256906261/

Do zobaczenia w Gdańsku!