tani hosting

0

Cześć,

Szukam jakiegoś taniego hostingu.
Nie jestem wymagający, mam jedną domenę z paroma subdomenami; strona jest zwykłą galerią prac malarskich, więc nie ma tam żadnego backendu. Jedyne czego ewentualnie oczekuję to dostęp botów SEO. ;)

I teraz tak, mam obecnie tą stronę na home.pl za ok. 850 ziko rocznie. Czy to dużo czy mało, trudno mi ocenić, bo nigdy nie szukałem innych opcji. I tu moje pytanie o to, czy są tańsze hostingi? Ktoś ma rozeznanie w temacie? Czy np. postawienie takiej stronki np. na AWSie będzie tańsze?

0

Jaki ruch, jakie obciążenie, ile domen? 850 za coś co jest tylko warstwą prezentacyjną to strasznie dużo. Ja bym powiedział, że wystarczy tutaj coś za 50-100zł rocznie.

1
trojanus napisał(a):

Nie jestem wymagający, mam jedną domenę z paroma subdomenami; strona jest zwykłą galerią prac malarskich, więc nie ma tam żadnego backendu.

Brak backendu nie jest żadną oczywistością w tym temacie :]
Galeria prac malarskich spokojnie może mieć formularze do wrzucania zdjęć i kod generujący podstrony.

I teraz tak, mam obecnie tą stronę na home.pl za ok. 850 ziko rocznie. Czy to dużo czy mało, trudno mi ocenić, bo nigdy nie szukałem innych opcji.

Jeśli "ziko" to złotówki, to duuuużo przepłacasz... chyba, że trzymasz tam terabajty danych i masz ruch na poziomie kilku tysięcy odwiedzin dziennie...

I tu moje pytanie o to, czy są tańsze hostingi? Ktoś ma rozeznanie w temacie? Czy np. postawienie takiej stronki np. na AWSie będzie tańsze?

Oczywiście, że są. Dla potrzeb własnej małej stronki (nie takiej jak opisałem powyżej) wystarczy zwykły hosting, bez chmury.
OVH wydaje się mieć zjadliwe ceny i jakąś tam renomę... https://www.ovh.pl/hosting/
Ja korzystam z najtańszej opcji MyDevil dla swoich domowych celów: https://www.mydevil.net/oferta.html

A z chmurą typu AWS to nigdy nic nie wiadomo, płacisz tyle ile używasz, ktoś może Ci nastukać transferu/obliczeń tyle, że się nie wypłacisz :D Chyba, że można ustawić jakiś limit miesięczny. Ale po przekroczeniu Twoja stronka będzie niedostępna.

1

Możesz się też skusić na hosting za 4 ziko miesięcznie ;)
https://www.webd.pl/

0

jeszcze mam pytanie, bo się nie znam dobrze na tych rzeczach - jeśli mam hosting na np. webd.pl to wliczone są w cenę certyfikaty ssl, serwer itp? Bo na home.pl tak to rozbijają na hosting, domenę, serwer, certyfikat. Czy inni dostawcy też tak robią, czy to jest pod jednym parasolem o nazwie hosting?
W sumie to mógłbym porozmawiać z jakimś handlowcem na ten temat, ale wiecie jacy są handlowcy :]

1
trojanus napisał(a):

jeszcze mam pytanie, bo się nie znam dobrze na tych rzeczach - jeśli mam hosting na np. webd.pl to wliczone są w cenę certyfikaty ssl, serwer itp? Bo na home.pl tak to rozbijają na hosting, domenę, serwer, certyfikat. Czy inni dostawcy też tak robią, czy to jest pod jednym parasolem o nazwie hosting?
W sumie to mógłbym porozmawiać z jakimś handlowcem na ten temat, ale wiecie jacy są handlowcy :]

Zależy od oferty. Poczytaj co dają, nie trzeba się na tym znać, czy gadać z handlowcem...
W MyDevil mogę używać własnego certyfikatu lub podpiąć domenę kupioną u innego handlarza.
Ale certyfikatu nie trzeba koniecznie kupować, ja jadę na darmowym Let's Encrypt, a MyDevil ma w swoim panelu opcję automatycznego przedłużania tego certyfikatu ;)
Domenę mam kupioną w hekko, ale @czysteskarpety powie Ci, gdzie teraz najtaniej :D

1

Mogę polecić hitme.pl, od 90zł/m 5GB, 2xcpu, 512MB, domeny, bazy, transfer, certy SSL za free bez ograniczeń, wsparcie ok, blokowanie spamu itp.

sory, muszę cofnąć podwyższyli ostatnio, na dniach chyba :D

Możesz też zlukać https://hostinghouse.pl/hosting mają taniość obecnie

1

dziękuję za odpowiedzi, rozjaśniliście mi sytuację

pozdrawiam

0

Spróbuj Seohost. Mam tam kilka serwisów i domen (już 3 lata). Jest naprawdę spoko. A utrzymanie domen chyba najtańsze na rynku. Zdecydowanie polecam :)

Znajdziesz też kupę aplikacji do zainstalowania jednym kliknięciem (w tym Wordpress, Joomla i wieeeele innych)

0

odgrzebię ten topic :)

@Spine: może mi pomożesz ;)
skorzystałem z mydevil.net i w zasadzie wszystko gładko poszło,ale... mam problem
Strona jest zrobiona w Angularze, już skompilowana, ze wszystkimi potrzebnymi plikami itp. działa w miarę "normalnie", ale jak próbuję odświeżyć stronę, albo chcę "cofnąć" przez przeglądarkę to dostaję 404. Wydaje mi się, że to może być wina routingu z Angulara, ale nie wiem jak zapewnić, żeby GET przeglądarki trafiał na poprawny route.
Spotkałeś się z takim zachowaniem? Wiesz jak to rozwiązać?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1