Prosba o luzna wycene

1

Witajcie.
Proszę o pomoc w wycenie pracy początkującego programisty PHP.
Zleciłem mu zlecenie i nie chce go jakoś skrzywdzić finansowo nie znając realiów rynku (Wy je znacie doskonale)

Co aplikacja robi:

  • generuje pseudo strone z podstronami w html składającą sie z losowego tekstu o wybranej ilości słów
  • w stopce wyświetla losowe linki (ma cała lista - rotacja)
  • pozwala pobrac utworzoną tak strone w zipie
  • sprawdza czy nie ma w katalogu juz wygenerowanej (wcześniej) strony

Bardzo prosze o wyrozumiałość i jakąś wycenę / pomysł na wycenę

1

Znając życie to takie coś na rynku nie pójdzie za więcej niż 500 zł. Tu zakładam że chodzi o prosty generator w PHP typu Lorem Ipsum, który można ściągnąć z repozytoriów na githubie albo opcjonalnie odpalenie requestu do zewnętrznego API które generuje Lorem Ipsum przy użyciu PHP CURL a panel administratora jest tak banalnie prosty, że w zasadzie nie ma sensu podpinać nawet prostego i lekkiego frameworka.

0

W takim razie ile to jest warte?

0

Zleciłem mu zlecenie i nie chce go jakoś skrzywdzić finansowo nie znając realiów rynku
Cena cenie nie równa - można to samo napisać w gówniany sposób a można w profesjonalny. Ktoś weźmie za to 500zł a ktoś 4k.

Jeżeli zapłata to forma wynagrodzenia bez relacji pracodawca-pracownik i po prostu chcesz komuś dać zarobić + do tego bierzesz pod uwagę fakt, że to początkowy programista to nie spodziewaj się profesjonalnego kodu. Jak masz zamiar to rozwijać, to pewnie będziesz musiał liczyć się z kolejnym nakładem czasu i kasy. Po drodze jak to bywa powstaną problemy do rozwiązania, które zapewne zajmą więcej czasu programiście niż to bywa normalnie (ze względu na jakoś kodu chociażby czy ogólnie brak doświadczenia). I to jest jak najbardziej zrozumiałe.
Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że znaczna większość osób, która zaczyna pracę w branży nie jest w stanie od razu zarabiać wysokich stawek. Zazwyczaj kasa jest współmierna do efektu.

Tak więc moim zdaniem, jeżeli chcesz się w tej sytuacji dobrze rozliczyć, zapytaj gościa szczerze ile h na to poświęcił, oceń działanie kodu (jak potrafisz to i sam kod) i otwarcie pogadaj ile Twoim zdaniem jest to warte. Jak rozliczasz się godzinowo - to ze 13zł/h chyba musi być w obowiązującym prawie ;) A jak za efekt no to właściwie dobrze byłoby takie rzeczy ustalić przed rozpoczęciem pracy (jak w umowie o dzieło). W takiej rozmowie zobaczysz jaka będzie reakcja programisty - jak obiecywał sobie kokosy za byle jaki kod to już wiesz, że nie ma sensu dalej współpracować (jedzie na kasę a nie rozwój osobisty i ciężką uczciwą pracę) - ale jak jest chęć do nauki, stosowna krytyka i szacunek do pracodawcy oraz danej mu szansy, to i parę groszy więcej jak zapłacisz nie stracisz - zyskasz pracownika, na którym kiedyś zarobisz.

Tak btw, zazwyczaj na rozmowach o pracę pytają ile kto chce zarabiać - też możesz zapytać ile wg tej osoby jest to warte i skonfrontować to z realiami (np. przewidywany zysk z projektu w stosunku do żądanej stawki).

Chyba, że trafiło Ci się genialne dziecko i klepie kod cud miód - no to wtedy daj mu stały angaż, 100zł/h na zachętę i ciesz się, że za parę miesięcy Twoje obroty wzrosną co najmniej o 200% :D

PS: W sumie - to nie chcę kogoś skrzywdzić mówiąc, że jak jest początkowym programistą to jego praca jest warta tylko 13zł/h. Może i jest warta ze 20 albo i 50. Różni są programiści. Wkurza mnie tylko taka akcja, jak ktoś nie ma wiedzy, praktyki i szacunku dla pracy, a myśli, że wszystko mu się należy + 6h wolnego czasu na 8godzinnym etacie i będzie mógł o wszystko pytać wszystkich w pracy i jeszcze mu za to zapłacą 5k/m-c. Takie pokolenie teraz przychodzi do firm...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1