Funkcja usort wywoływana poprzez przycisk

0

Witam serdecznie,

Czy mógłby ktoś mi pomóc przypisać button do istniejącego eventu usort, która wygląda następująco

 
usort($List, function ($a, $b) {
      $time1 = $a->getLeft();
      $time2 = $b->getLeft();
      return $time1 > $time2;
    }); 

Button oczywiście standardowy:

 <button type="submit" name="..." value="...">^</button>

Pozdrawiam!

0

Za pomocą AJAX.

1

Szukałam w dokumentacji na w3c, czym jest event usort? To jakiś customowy event? Można dodać taki? Usort to nie po prostu funkcja w PHP sortująca elementy tablicy?

Chcesz wywołać funkcję usort pod php, gdy ktoś przyciśnie Twój przycisk?

Jeśli tak dodaj event listenera oczekującego na event onclick. Następnie sprawdź po id albo po klasie czy to ten button. Później musisz wywołać tą funkcje, możesz to zrobić przy pomocy technologi AJAX lub bez niej, lepiej z ale jeśli dopiero zaczynasz lepiej zacznij od napisania bez AJAX-a a dopiero potem przerób swój kod.

Jeśli użyjesz AJAX-a unikniesz przeładowania całej strony. Aktualnie AJAX jest już raczej standardem.

Możesz zrobić to bez JS. Piszesz input typ="submit" umieszczasz to w tagach form a w form piszesz action="twójskrypt" i ustawiasz metodę. Po naciśnięciu Twojego przycisku wykona się skrypt który umieściłeś w action.

To nie jest raczej najlepsza możliwa metoda ale raczej najprostsza, lub jedna z prostszych. Warto abyś zaznajomił się z AJAX-em ta technologia jest przydatna i jest jakby miejscem spotkania frontendu i backendu

0

Dziękuje bardzo za pomoc właśnie takich wiadomości potrzebowałem ! :) Spróbuje na początku bez JS'a zrobić ten button potem zrobię z ajaxem bo głownie zależy mi na tym by strony ponownie nie przeładowywało. Co do usort to jest to zwykła funkcja sortowania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1