Czy jest możliwość edycji kodu js ze strony?

0

Witam serdecznie forumowiczów,

Założyłem u was konto jak i piszę w tym dziale ponieważ potrzebuję lekkiej pomocy ze stworzeniem pewnego projektu.
Z góry piszę że nie liczę na gotowce, tylko jakieś dokładniejsze wyjaśnienie jak takie coś mógłbym wykonać.

Spróbuję to wyjaśnij obrazkami z painta (mam nadzieje że wyjaśnię to zrozumiale)
Powiedźmy że jest to strona z formularzem (zwyczajnym)
http://prntscr.com/9fkjes

Jak widzicie ma ona 2 pola w które chciałbym wpisać takie wartości 1. Nick gracza 2. Kolor
Teraz po wpisaniu "Wyślij" chciałbym aby nowy linia kodu dodała się już do istniejącego kodu js na serwerze.
Może też wyjaśnię to obrazkiem:
http://prntscr.com/9fklsf
Jak widać na zamieszczonym screenie chce aby za każdym razem dodała się nowa linia kodu tylko aby pola tak gdzie nick gracza i kolor się zmieniały na takie które wpiszemy w formularzu, ważne jest też to aby każda się zapisywała jedna pod drugim.

Jest do dodatek do pewnej gry który zmienia kolor pisania na chacie, lecz edytowanie tego za każdym razem na serwerze jest trochę uciążliwe.

Jeżeli ktoś z was mógłby mi to jakoś dokładniej objaśnić co i jak, lub ewentualnie pokazać jakieś przykłady, byłbym bardzo wdzięczny, wydaje mi się że opisałem wszystko zrozumiale.

Pozdrawiam Hatchling.

1

JQuery sprawdzi czy zostało wpisane "wyślij" wtedy -> uruchamiasz skrypt ajax, który uaktywnia plik edytor.php, w parametrach zapytania wstawisz wartości nicku i koloru -> edytor.php zawiera kod który edytuje plik .js na serwerze.

Czyli musisz poznać Ajax (jeśli nie znasz) - najlepiej z JQuery bo jest łatwy. Noi edycja pliku w PHP. Chodź ja bym radził raczej bazować na plikach inny niż .js. Np. dowolny tekstowy - potem w skrypcie .js powinieneś pobierać dane z pliku tekstowego ;). Ewentualne i najlepsze wyjście: baza danych i kolumna "kolor", gdzie każdy użytkownik będzie mógł sobie za pomocą formularza zedytować swoją komórkę. Przy włączaniu chatu pobiera informacje o użytkownikach i przypisuje kolor.

PS: pamiętaj że nawet gdy zedytujesz kod .js, to zmiany wprowadzone będą dopiero widoczne po odświeżeniu przez użytkowników chatu.

0

Bardzo dziękuje za poświęcony czas, zabieram się do pracy. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1