Ustawienie HTTP_REFERER przy header('location: url')

0

Hej interesue mnie ustawienie parametru http_referer, przy przekierowaniu header('location'). już tłumacze o co chodzi, mianowcie chciałbym napisać system do zarządzania banerami i zliczać w bazie ilośc kliknięć, ale jak przekierowuwyje na link docelowy to wtedy nie widac że kliknięcie jest z mojej strony. jest jakiś sposób na zrobienie tego? bo szukałem w necie i za wiele informacji nie ma na ten temat. pozdrawiam gorąco!

0

W czym problem? referer jest zawsze opcjonalny i to, że przeglądarka (cyt. użytkownik) zechce go przekazać jest w jej/ego gestii. Nigdy nie masz gwarancji, że referrer będzie prawidłowy. O ile dobrze cie zrozumiałem po kliknięciu wróć na swoją stronę udostępniającą bannery wtedy zlicz i daj kolejne przekierowanie. takie "odbijanie piłeczek" jest w standardzie przewidziane na 15 przekierowań więc się z tym licz.

0

Niech baner przekierowuje na docelową stronę z doklejonym parametrem w URLu, np.:

http://docelowa-strona/something?clicked_from=moja-strona.pl

Wtedy oprócz referera można sprawdzić jeszcze ten parametr, oczywiście należy przemyśleć kwestie ewentualnych użytkowników trolli chcących ręcznie manipulować parametrem i zmieniać statystyki ;p

0

chodzi mi o coś takiego. mam plik link.php i daje mu taki parametr: link.php?id=10 i teraz plik pobiera sobie z bazy adres odpowiadajacy temu id, czyli na przykład: http://domena.pl, zwiększa ilośc kliknięć, ustawia httP-referer na stronke z której nastąpił klik i header('location: //domena.pl') konczy skrypt.

da się coś takiego osiągnąć?

0

No da się, tak jak location, referer jest w nagłówku.

0

szkoda, w takim razie zostaje rozwiązanie z postu powyżej. dzięki za informacje, pozdrawiam!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0