[PHP] Jaki framework najlepszy?

0

Witam,
Chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat jaki framework do PHP jest najlepszy. Chodzi mi o to żeby się łatwo pisało mało trzeba było by się uczyć i żeby strony dobrze działały.

Z góry dzięki za rzetelną i przemyślaną opinie

0

Kohana.

Łatwo się pisze, niezbyt wiele się trzeba uczyć (aczkolwiek dokumentacja do najlepszych nie należy) i strony dobrze działają (aczkolwiek warto by się było jeszcze dowiedzieć - c to znaczy "dobrze działały"?).

Oczywiście trzeba się nauczyć czym jest MVC i obiektowość, w dodatku jak się pisze stosując pewne... specyficzne, nie-natywne elementy, to mogą być problemy. Do tego Kohana akurat nie jest zbyt stabilna, szybko się rozwija, co też może być denerwujące.

Pozytywne wrażenie na mnie wywarły jeszcze: CodeIgniter (pierwowzór Kohany, ale kompatybilność z PHP4 to zło czasami), CakePHP (nie pisałem, ale wydawał się interesujący), PRADO (choć raczej jako ciekawostka). Zenda oglądałem, ale z daleka.

BTW, opinia o CodeIgniterze, ale pasuje też do Kohany w większości:

no command line needed. ready to go out of the box. little configuration needed. easily overwrite the core libraries without hacking the core. very secure. huge and helpful community. awesome user guide… need i say more?

0

Ja uzywam Zenda w polaczeniu z Doctrine.

0

PRADO fajne, zwlaszcza jak sie nie chce az tak bardzo z ASP.NET przeskakiwac. Oczywiscie do ASP.NET sporo brakuje, ale nie jest to wada PRADO. Napisalem kilka serwisow (z 10) na tym, wiekszosc wiekszych (bardzo rozbudowany cms) i zazalen brak. Z duzych zalet - bardzo latwo zrobic prosta stronke z prostym cmsem. Do teraz w przypadku prostych stron mam 'szablon', ktory pozwala na zarzadzanie trescia z roznymi rodzajami menu. Napisanie 'serwisu' sprowadza sie do skopiowania szablonu, wypelnienia podstawowych danych w bazie (np. dane do logowania admina), pociecia strony i napisania layoutu. Bez szalu oczywiscie, ale skraca czas napisania sensownego serwisu do 3-5h. W sam raz, gdy znajomi w potrzebie ;)

//edit
Minusy to:

  • wymaga kilku wlaczonych kilku rozszerzen, ale jeszcze nie nadzialem sie na hosting, ktory by ich nie mial
  • spoooory problem przy safe-mode, ale takie hostingi omijam z daleka ;) - chociaz raz zostal narzucony i trzeba bylo kombinowac. Dziala, ale nie od razu.
  • niedokonczona dokumentacja, ale zwykle wystarcza.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1