Generator kodów serwisowych dla tomografów Philips CT K2000 Visa Entry

0

Wiele urządzeń medycznych, takich jak tomografy komputerowe Philips CT K2000 posiadają wewnętrzne menu serwisowe, które nie jest dostępne bez podania specjalnego kodu dostępu, tzw. kodu serwisowego.

Często dostęp do kodów serwisowych jest niemożliwy do uzyskania ze względu na wiek sprzętu medycznego i brak odpowiedniego wsparcia technicznego.

Nasza firma stworzyła generator kodów serwisowych dla tych urządzeń. Na podstawie identyfikatora sprzętowego (tzw. machine id) potrafi wygenerować odpowiedni kod serwisowy do wykorzystania w oprogramowaniu K2000 Visa Entry, które stworzy odpowiedni plik pozwalający na dostęp do menu serwisowego.

https://www.pelock.com/pl/uslugi/inzynieria-wsteczna/philips-ct-k2000-visa-entry-generator-kodow-serwisowych

1

Soft, jak rozumiem, to generator kluczy? Nie widziałem na żywo tomografu, ani tym bardziej umowy licencyjnej, która reguluje warunki korzystania z takiego urządzenia, ale nasuwa mi się pytanie, czy to jest legalne?

Drugie pytanie, czy to jest odpowiedzialne? Skoro nie ma "odpowiedniego wsparcia technicznego", to dlaczego udostępniać kody serwisowe personelowi, który jest "nietechniczny"?
Osoba nietechniczna w dobrej wierze coś tam pogrzebie, pacjent być może ucierpi.

0

Poczytaj sobie o reverse engineering w kontekście interoperacyjności jeśli chodzi Ci o legalność takich rozwiązań do urządzeń, których żywot dobiegł końca. Zwłaszcza w Polsce.

To, że producent nie zapewnia już wsparcie technicznego wcale nie świadczy o tym, że klient nie posiada odpowiednich techników lub może wynająć zewnętrzną firmę, która świadczy takie usługi. Dla nich kierowany jest nasz produkt.

0

Rozumiem zamysł biznesowy. Moje wątpliwości budził zapis Art. 267. KK w kontekście RE.

Masz na myśli jakieś konkretne materiały dotyczące " reverse engineering w kontekście interoperacyjności " ? Chciałbym zaktualizować bazę swojej wiedzy :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1