biegła znajomość C++?? co to ??

0

witam a wiec moje pytanko brzmi co oznacza takie określenie w ofercie pracy ponieważ dopiero (faktycznie dopiero) sie ucze wiec moze powiecie mi kiedy mozna powiedzieć o kimś ze ma dobra znajomość c++ tzn do minimum zalicza sie znajomość np bibliotek Boost czy coś takiego i wielgachna moja prośba nie kasujcie tego posta serio pytam rtfm z linkiem przejdzie janic nie znalazłem pozdr

0

To znaczy, że masz opanowany język, umiesz optymalizować to co piszesz, wiesz jakie gotowe funkcje kompilator ci udostępnia, jakie biblioteki pomocnicze potrzebne są aby projekt skończyć.

Przykład: na ulicy zatrzymuje Cię facet i pyta jak w C++ z uzyciem winapi i socketów napisac aplikację klient-serwer, z takimi założeniami ... , a ty siadasz i 70% programu piszesz tak po prostu, bez 4p, wujka google, helpa i innych pomocy

0

sam raczej bedziesz wiedział np jak będziesz w stanie napisać coś sensownego i wyglądającego

0
coffeinka napisał(a)

ponieważ dopiero (faktycznie dopiero) sie ucze
Proponuję zadać to pytanie za jakieś pięć lat... ;)

0

po prostu wiesz co robisz

0

albo zdajesz sobie sprawe, ze z 90% programow technicznie dasz sobie rade, jakie by nie byly piszac je tak, zeby sie ich pozniej nie wstydzic.

0

oki dobra wiem juz ze ort! to mało wiem i dzieki Bogu nie uwazam sie za programiste a dobrego to juz <ort>w ogóle</ort> wiec jeszcze jedno pytanie (slapy przyjmuje za nie:)) czego powinienłem sie uczyć tzn zacząć standardowo konsolka dalej do klas dalej (winapi/foxtolkit) = gui ale bawić sie po kolei najpier winapi potem jakieś przenośne czy <ort>Od razu</ort> atakować przenośne ??
co jeszcze atakować Boost.*
napiszczei jakie biblioteki warto i jakie trzeba poznać
z góry dzieki

0

dobrą znajomość języka osiągniesz gdy stwierdzisz że umiesz i nie musisz już się tego języka uczyć - moża banalne ale prawdziwe.

możesz też poszukać certyfikatów z danego języka i wymagań na zdanie konkretnych poziomów - sun prowadzi dla Javy, może do C++ też się znajdzie chociaż pewnie mało kogo obchodzą. Ewentualnie otworzyć spis treści pierwszej lepszej cegły do C++ i przelecieć po tematach zadając swojemu sumieniu pytanie: czy to umiem?

0

Z bibliotek polecam Ci Qt.

0
Oleksy_Adam napisał(a)

Przykład: na ulicy zatrzymuje Cię facet i pyta jak w C++ z uzyciem winapi i socketów napisac aplikację klient-serwer, z takimi założeniami ... , a ty siadasz i 70% programu piszesz tak po prostu, bez 4p, wujka google, helpa i innych pomocy

B Y Z Y D U R A ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1