Reklamy w grach

0

http://pclab.pl/news21899.html

  • za umieszczenie reklam w grach mogą stać się tańsze
  • Wszędzie gdzie patrzę reklamy mam nadzieję że nie będzie trzeba tworzyć popup blockera do gier...
0

Ja jestem zdecydowanie "za". Nie wiem czy ktoś pamięta gry z serii Screamer (części 1 oraz 2). W tyle wyścigu można było zobaczyć billboard'y nie tylko z logo wydawcy (jak się nie mylę: Virgin Interactive), ale również z logo sponsorów. Nikt wtedy nie robił z tego szumu, a pozwalało to na obniżenie kosztów gier.

0

eh, takie reklamy mogą doprowadzić do zepsucia klimatu gry. Mam nadzieję, że twórcy się opamiętają i nie przesadzą, bo nie chce, żeby barman w rpg podał mi cole...

0

O ile klimat byłby cyberpunkowy lub wręcz post-apokaliptyczny, to bardzo chętnie. Czemu? Bo wiesz jak to smakuje, wiesz co reprezentuje. Ale zupełnie rozumiem, że elf kupujący butelkę Pepsi czy chodzący w butach Adidasa (+3 do szybkości) trochę by raził.

Taki O.T.: Całkiem fajny temat wynalazłeś Berus123 [browar]

0

przecież i tak w bardzo dużo grach są w pewnym sensie reklamy - nikt za to (chyba) nie bierze forsy a jest to jakieś udogodnienie nawet - bajer że coś z prawdziwego życia jest w grze, jeśli wchodząc np do sklepu w GTA na półkach widziałbym prawdziwe towary to dość fajne by to było - a jakby jeszcze miało to zmniejszyć koszt gry no to miodek

0

Najprawdopodobniej w Afterfall reklamy będą głównym źródłem dochodów dla twórców. Gra ma być podobno za darmo do ściągnięcia z internetu. Autorzy na stronie internetowej podają nawet listę przedmiotów na których można wykupić miejsce reklamowe http://www.afterfall.pl/index/pl/228.
Ciekawe czy ta forma finansowania kiedyś stanie się powszechniejsza. Dobrze umieszczona reklama na pewno nie pogorszy klimatu gry. Raczej sprawi, że tytuł będzie bliższy realiom i bardziej "swojski". Swoją drogą mam nadzieje chłopakom z Intoxicate Interactive uda się sprostać obietnicom i oczekiwaniom graczy.

0

Pamięta ktoś Tappera z C64? Pomiędzy levelami trzeba było zagrać w 3 kubki wstrząśniętą puszką.. Mountaindew :) Nie sądzę żeby autorzy gry umieścili tam ten napój bezinteresownie. Także reklamy w grach są bardzo stare.

0

Reklamy byly i beda w grach. Teraz po prostu ktos wpadl na to zeby zrobic to z duzo wiekszym rozmachem i nazbierac na tym salaty. Wcale nie tak dawno temu widzialem jakies wyscigi samochodowe w ktorych na trasach mijalo sie reklamy Shella i innych. Dawalo to trasom wyscigow pewien realizm.

0

Pomijamy oczywiście gry dedykowane (np.: NFS: Porsche 2000) oraz gry, w których głównym atutem są rzeczy reklamowane (choćby reklama aut poprzez możliwość wyboru do korzystania w rajdach). To przecież jednak wielki i stary rynek produktów.

0
DaLee napisał(a)

Autorzy na stronie internetowej podają nawet listę przedmiotów na których można wykupić miejsce reklamowe http://www.afterfall.pl/index/pl/228.

Ciekawe jak banery reklamowe beda wygladac na wymienionej tam szczoteczce do zebow :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1