Przycinanie przy grach

0

Witam,mam taki problem mały. Kiedyś wymieniałem procesor Pentium b940 na I5 2450 z takowaniem 3,1 GHz. Problem teraz polega na tym że wymieniłem już system na nowy i mam dalej ten sam problem,chodzi o to że w grach wszystko chodzi fajnie ale miejscami są takie "przycinki" ale po jakiś 2 sekundach to ustaje ale za chwile mam znów to samo. Tak mam w każdej grze.

Specyfikacja mojego komputera:

Procesor: Intel I5 2450M 2,3 - 3,1 GHz (3M Cache,4 wątki)

Pamięć ram: 2x4GB

Dysk twardy: 320 GB 2,5"

Karta Graficzna: GeForce GT540 2GB

Akumlator: 5200 mAh (75 Wh)

Pełniejsza specyfikacja procesora tutaj:

http://ark.intel.com/products/53452/

A komputera tutaj:

http://www.msi.com/product/nb/CX640DX.html#?div=Specification

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny :D

0

Może w czasie gry któryś z komponentów za bardzo się grzeje?

0

No właśnie nie,na procesorze jest wymieniana pasta termo przewodząca,nawet na karcie graficznej wymieniłem i dalej jest to samo. Na samym początku jak zainstalowałem system i odpaliłem gre to było ok,wszystko ładnie szło ale po jakimś czasie zaczęło sie to samo.

0

Odpal menedżera urządzeń/zakładka wydajność, odpal grę. Sprawdź, czy procek nie winduje do stówki w momentach przycinek.

0

stawiałbym na najsłabsze tutaj ogniwo czyli dysk twardy
większość gier doczytuje dane podczas zabawy - prawdopodobnie laptopowy 2,5'' z 5400 rpm nie nadąża za tempem rozgrywki

pomóc może zwykła defragmentacja, ale jeśli to w miarę nowy laptop a dysku nie zapełniłeś nigdy nawet w połowie to bym na to nie liczył - odpal menedżer zadań i poza procesorem popatrz na zużycie dysku

a ogólnie to laptopy nie służą do grania

0

ja bym stawiał na to, że cos w tle blokuje procesor. Niektóre antywirusy działają bardzo agresywnie i potrafią przyblokować inne procesy. W grach sieciowych Punkbuster może wyglądać podejrzanie dla atywira.
no i oczywiście crapware powszechnie instalowany na laptopach.

0

Ja bym obstawiał na zasilacz. Jeśli chodzi o te przycinki podczas grania. Jest to perfidny objaw za słabego zasilacza. Ja bym wszedł tutaj: http://easycalculation.com/physics/electromagnetism/computer-power-supply.php
i zobaczył ile zestaw komputerowy pobiera prądu. Oczywiście są to wartości nieco przybliżone, ale zawsze to daje jakiekolwiek tam pojęcie.

0
arecki12legnica napisał(a):

Witam,mam taki problem mały. Kiedyś wymieniałem procesor Pentium b940 na I5 2450 z takowaniem 3,1 GHz. Problem teraz polega na tym że wymieniłem już system na nowy i mam dalej ten sam problem,chodzi o to że w grach wszystko chodzi fajnie ale miejscami są takie "przycinki" ale po jakiś 2 sekundach to ustaje ale za chwile mam znów to samo. Tak mam w każdej grze.D

Może wyłącz oszczędzanie energii, wtedy procesor nie będzie zwalniał podczas gdy ma mniej do roboty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1