[IDE] Win -> Unix

0

Czołem. Czy istnieją jakieś środowiska (dla języka C++) pod Windowsa w których w prosty, łatwy i przyjemny sposób mógłbym pisać i kompilować programy dla Unixa? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za jakieś namiary.

0

ja sie na tym nie znam, ale akurat wczoraj czytajac wikipedie trafilem na hasło:

Cygwin

0

Kombinowałem już z tym Cygwinem, ale jakoś programy pod nim skompilowane działają na Windowsie, ale już na BSD nie. Tak poza tym to bym chętnie dostał w swoje ręcę taki zestaw: Edytor + kompilator + biblioteki. na razie mam SI + Putty, ale w przyszłości taki zestaw nie będzie miał prawa bytu.

0

cygwin to windowsowski GCC
w linuxie skompiluj ten swoj kod (tez w GCC) i bedzie dziaall pod linuxem :)

0

No właśnie teraz tak robię: piszę pod Windowsem, kompiluję pod BSD. Lecz chciałbym pisać i kompilować pod Windowsem tak, aby działało na BSD. Są takie środowiska?

0

bosh ale macie ludzie problemy:

  1. chcesz pisac na unixie to sie odzwyczaj od wszystkiego co miales na windzie o co wiesz o windzie
  2. przyzwyczaj sie do wszedobylskiego C - UNIX to C
  3. na unixie króluje GCC inne kompilatory sa w mniejszosci - podstawowe narzedzie to GCC i biblioteka posix-libc czyli C dzialajace na kazdym systemie unixowym
  4. edytory ktore polecam: KWrite (KAte), Vim, a tak to jeszcze masz do sprobowania Xwpe, MC Edit, Rhide , Emacs, itp
  5. srodowiska RAD raczej sie nie uzwa, sa coprawda jakies narzedzia do wiekszych toolkitow (np: QT, wxWidgets) ale bazuj na pisaniu wlasnorecznego kodu, co do kompilowania to najlepiej naucz sie pisania plikow make a takze narzedzi do przenoszenia aplikacji, jak: autoconf automake - generuja skrypty configure itp
  6. jezeli chcesz pisac powazny projekt to przyda sie cvs i rozne inne narzedzia do kontrolowania plikow
0

Wcale C nie jest takie wszędobylskie. Mniej więcej pół na pół z C++. Większe rzeczy pisze się w C++, GNU oficjalnie zaleca ten język do dużych zespołowych projektów. Całe KDE i GNOME są napisane w C++. C się nie nadaje do GUI (oczywiście na siłę zawsze można jak kto lubi). Niektóre programy pisane w C wbrew bujdom, które się opowiada, bardzo często po przepisaniu na C++ działają szybciej.

Co do narzędzi kontroli wersji: OpenSource porzuca powoli CVSa na rzecz Subversion. Subversion po prostu wymiata, CVS naprawde może się schować...

0

Ad. 1 - wiem
Ad. 2 - jestem przyzwyczajony, chociaż c++ też ma prawo bytu
Ad. 3 - wiem
Ad. 4 - znam je
Ad. 5 - ale to są środowiska unixowe, tzn działają pod unixem dla unixa
Ad. 6 - niepotrzebne

Mi chodzi o coś innego. Załóżmy przez chwilę, że nie mam pod ręką żadnego unixa tylko winde. Piszę program, kompiluję i plik wykonywalny wrzucam na dyskietkę. Dyskietke wsadzam do unixa i odpalam program. Jest coś takiego możliwe?

0

Sprawdź czy mingw obsługuje cross kompilację.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1