[IDE] eclipse vs netbeans

0

Czesc mam pytanie do osob, ktore zawodowo programuja w Javie. Jakiego IDE uzywacie i ktore z nich jest czesciej wybierane przez firmy, czy moze jest tak, że firmy daja mozliwosc wyboru? Osobiscie uzywam netbeans'a, ale Eclipse jest rowniez fajny tylko trosze ciezszy w konfiguracji moim zdaniem.

0

My uzywamy eclipse, ale mamy wybor, mozemy uzywac czegos innego, wazne zeby powstawalo to co ma powstawac.

0

Ja bardziej lubię Netbeansa, ale mam wrażenie, że firmy częściej korzystają z Eclipse'a. Ale przestawić się z jednego IDE na drugie nie powinno być wielkim problemem.

0

Eclipse jest popularniejszy, bo jest więcej różnej maści wtyczek i rozszerzeń. Swoją droga chyba Lotus Notes śmiga na jakimś starszym Eclipse.
NB ma chyba jeden fajny feature jakim jest działający UI builder, nie jest on dobry, ale działa.

0

Dzieki za wypowiedzi :-) Jest tak jak mi sie wydawalo ze rzadzi Eclipse, ale na sile nie bede przechodzil na Eclipse chyba ze zostane zmuszony to tego w pracy :-)

0

Wydaje mi się, że Eclipse ma znacznie lepszą podpowiadaczkę kodu. W NetBeans jakoś nie działa to najlepiej, nie są brane pod uwagę typy, propozycje są ustawione alfabetycznie zamiast od tych najbardziej pasujących.

Takie małe spostrzeżenie ;-)

0

W standardowej wersji eclipse brak gui buildera rekompensują świetne wtyczki do tego przeznaczone, tworzące znacznie czytelniejszy i krótszy kod.

0

O jakich wtyczkach mówisz? Visual Swing?

Edytor GUI pod NetBeans to jedyny powód, dla którego trzymam to na dysku.

0

Czy ja wiem czy eclipse jest popularniejszy?

U nas króluje eclipse...na windzie. Kto ma Linucha ten śmiga na netbeans. Kiedyś był główny zarzut dla netbeansa ze jest wolny-to się zmieniło. Wersja 5.5-6.0 to moloch...czysta szklana rybka, naciskałeś build i mogłeś iśc na obiad. Teraz to już widać ze wzrosła szybkość:)

Ja już używam i na windzie i na linuchu netbeansa i co do podpowiadaczek kodu-chyba na palchach jednej ręki skorzystałem z tego. Nawet jak dopasuje to i tak trzeba sprawdzić . I tak traci się czas...to juz szybciej sam dopiszę.

Netbeansowi się zarzuca ze nie ma takich super skrótów klawiszowych jak Eclipse. I też myślałem że nie ma-ale ma...tylko trza poszukać.

I ostatnie...SVN-w Eclipse wtyczka a netbeans natywnie i nigdy nie miałęm problemów. A ten Eclipse czasami kilka razu potrzebowałem zrobić Update przed commitem z niewiadomych przyczyn.

A wracajać do firm...u nas widzę ze rośnie w siłe InteliJ. Ale dla mnie Netbeans jest prime.

0

Zgadza się "Netbeans" chodzi szybciej na linuxie, ale jeszcze nie tak szybko jak eclipse na windowsie. Ja próbuje połączyć linux + eclipse, aby osiągnąć max szybkość, ale jak widać napotkałem dziwny problem, który nie moge pokonać. Probowałem odpalić jboss, ale ten sam problem. Wszystko działa tylko jsf nie chce wyświetlić .. . Czy ktoś w ogóle probówał używać takiego połączenia "linux + eclipse + wdt + tomcat/jboss" ?

Jeśli ktoś użył seam framework to chętnie usłyszę jego wersję czy mu się udało wykorzystać przy tym linux + eclipse.

Wiem, że zwalam winę na eclipse, ale powód jest taki, że nie ma rozwiązania, a w. G. mowi, że to nie tylko ja mam taki problem =/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1