[IDE] eclipse vs netbeans

0

Czesc mam pytanie do osob, ktore zawodowo programuja w Javie. Jakiego IDE uzywacie i ktore z nich jest czesciej wybierane przez firmy, czy moze jest tak, że firmy daja mozliwosc wyboru? Osobiscie uzywam netbeans'a, ale Eclipse jest rowniez fajny tylko trosze ciezszy w konfiguracji moim zdaniem.

0

My uzywamy eclipse, ale mamy wybor, mozemy uzywac czegos innego, wazne zeby powstawalo to co ma powstawac.

0

Ja bardziej lubię Netbeansa, ale mam wrażenie, że firmy częściej korzystają z Eclipse'a. Ale przestawić się z jednego IDE na drugie nie powinno być wielkim problemem.

0

Eclipse jest popularniejszy, bo jest więcej różnej maści wtyczek i rozszerzeń. Swoją droga chyba Lotus Notes śmiga na jakimś starszym Eclipse.
NB ma chyba jeden fajny feature jakim jest działający UI builder, nie jest on dobry, ale działa.

0

Dzieki za wypowiedzi :-) Jest tak jak mi sie wydawalo ze rzadzi Eclipse, ale na sile nie bede przechodzil na Eclipse chyba ze zostane zmuszony to tego w pracy :-)

0

Wydaje mi się, że Eclipse ma znacznie lepszą podpowiadaczkę kodu. W NetBeans jakoś nie działa to najlepiej, nie są brane pod uwagę typy, propozycje są ustawione alfabetycznie zamiast od tych najbardziej pasujących.

Takie małe spostrzeżenie ;-)

0

W standardowej wersji eclipse brak gui buildera rekompensują świetne wtyczki do tego przeznaczone, tworzące znacznie czytelniejszy i krótszy kod.

0

O jakich wtyczkach mówisz? Visual Swing?

Edytor GUI pod NetBeans to jedyny powód, dla którego trzymam to na dysku.

0

Czy ja wiem czy eclipse jest popularniejszy?

U nas króluje eclipse...na windzie. Kto ma Linucha ten śmiga na netbeans. Kiedyś był główny zarzut dla netbeansa ze jest wolny-to się zmieniło. Wersja 5.5-6.0 to moloch...czysta szklana rybka, naciskałeś build i mogłeś iśc na obiad. Teraz to już widać ze wzrosła szybkość:)

Ja już używam i na windzie i na linuchu netbeansa i co do podpowiadaczek kodu-chyba na palchach jednej ręki skorzystałem z tego. Nawet jak dopasuje to i tak trzeba sprawdzić . I tak traci się czas...to juz szybciej sam dopiszę.

Netbeansowi się zarzuca ze nie ma takich super skrótów klawiszowych jak Eclipse. I też myślałem że nie ma-ale ma...tylko trza poszukać.

I ostatnie...SVN-w Eclipse wtyczka a netbeans natywnie i nigdy nie miałęm problemów. A ten Eclipse czasami kilka razu potrzebowałem zrobić Update przed commitem z niewiadomych przyczyn.

A wracajać do firm...u nas widzę ze rośnie w siłe InteliJ. Ale dla mnie Netbeans jest prime.

0

Zgadza się "Netbeans" chodzi szybciej na linuxie, ale jeszcze nie tak szybko jak eclipse na windowsie. Ja próbuje połączyć linux + eclipse, aby osiągnąć max szybkość, ale jak widać napotkałem dziwny problem, który nie moge pokonać. Probowałem odpalić jboss, ale ten sam problem. Wszystko działa tylko jsf nie chce wyświetlić .. . Czy ktoś w ogóle probówał używać takiego połączenia "linux + eclipse + wdt + tomcat/jboss" ?

Jeśli ktoś użył seam framework to chętnie usłyszę jego wersję czy mu się udało wykorzystać przy tym linux + eclipse.

Wiem, że zwalam winę na eclipse, ale powód jest taki, że nie ma rozwiązania, a w. G. mowi, że to nie tylko ja mam taki problem =/

0

Nigdy nie używam integracji środowiska programistycznego z serwerem aplikacyjnym. Wolę sobie wszystko odpalać z konsoli.

0

lipkerson:
Zależy w czym się pisze. Ja piszę w Javie i nieraz mi się przydały narzędzia z NetBeansa. Np Ctrl + Shift + I do naprawiania importów, automatyczne generowanie akcesorów, wyodrębnianie/ implementowanie interfejsów, "sout" + Tab, "for" + Tab itp itd wygodny edytor Matisse do czystego Swinga, JavyFX albo Visual JSF (tylko w Swingu robię GUI na razie, JSF i tak nie zamierzam). Jak komuś mało to: http://jvi.sourceforge.net/

Szybkości nie testowałem specjalnie, ale wersje 6.7+ przynajmniej u mnie nie zamulają.

0

@donkey

No ja się tylko mogę zgodzić z Tobą. Zapomniałem o tym...automatyczne wrzucanie szkieletu interfejsów do kodu...w sumie niewiem czy jest w Eclipse-ale jak za pierwszym razem netbeans sam mi zrobił implementacje interfejsu to było miłe zaskoczenie:)

A skroty fori ifelse sout czy trycatch i potem tam....to powinien być standard w IDE.

I tak sobie zmieniłem już na fi ie st tc :)

0

Udogodnienia są dostępny tu i tu. Kwestia ich odnalezienia.

Jedynym problem dla mnie jest właśnie integracja technologi. Netbeans po prostu jest mega intuicyjny, a Eclipse nie chce zespolić kilku technologi zupelnie nie wiem dlaczego.

Dodadam jeszcze do mojego problemu, że uprzedzam pytania o złym działaniu samego serwera. Uruchomiłem bez żadnych problemów go na na netbeansie i oczywiscie pięknie wyświetla jsf :(

0

@lipkerson, jest takie coś. Tylko trochę inaczej wystarczy przy tworzeniu klasy zaznaczyć, że coś takiego ma się dziać i będzie się działo. Względnie jak tego nie zaznaczysz to zostaje ctrl+1 i implementacja wszystkich metod jest jednym z rozwiązań problemu.

0

Ja tam za moderowaniem forum nie jestem ale to już jest big offtopic...wprowadza zamęt. Koziołek-weź to przenieś albo coś...bo temat mozę mają fajny ale "[IDE] eclipse vs netbeans" pasuje jak dupa do oka.

0

@lipkerson, problem rozwiązany, ale Coyote nie ma opcji "wydzielenia wątku" i nie chciałem wywalać w połowie dyskusji, bo by wróciło i jeszcze były by pretensje dlaczego wywaliłem. Wszystko co było offtopem poleciało. I na przyszłość prośba o zakładanie osobnych tematów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1