[ide] problem

0

Jestem na skraju rozstrojenia nerowowego. Padła mi płyta i przy okazji spaliła procesor. Wymieniłem jedno i drugie. Wpinam dysk który był przed awarią a tam komuniakt:
Boot Sector Detecting: IDE-0: OK (BIOS Ami)
i nic sie nie dzieje. Wpinam dysk jako Slave, nadal nic. CD-rom działa normalnie. Z knoppixa np mam dostęp do podłączonego dyku. Wpinam inny dysk wszysto działa ok (zainstalowałem freedosa). Ponieważ musiałem uratować dane z dysku 1 chciałem podpiąć go do innego komputera skopiować dane i zainstalowac system na nowo. Wpinam ten dysk do innego komputera a tam komunikat:
Detecting IDE-
i nic. stoi i stoi (ok 5min). Odpiełem ten ten dysk. Jednak problem nadal pozostał. Czasmi komputer sie uruchamia. Wypiąłem też cdrom i floppa. Wyczyściłem CMOS. Ciągle sa problemy. Nie wiem juz co mam z tym robić. Licze na jakąś sensowną odpowiedź.
Pozdrawiam
//kompunikaty piszę z pamięci

0

Poszła pewnie elektronika, albo układ zasilania. Jak tak, nic z tym nie zrobisz, poza wymianą elektroniki.

0

Właśnie to mnie dziwi ze moge ten dysk normalnie przeglądac spod knx a zbootować systemu się nie da :/ Pozaty dysk jest dobrze wykrywany. Obawiam się że to nie elektronika :/

0

A.. zrozumiałem, że dysk działa, kiedy chce. A nie poszedł się paść boot sector? Może odtwórz go czymkolwiek i spróbuj ponownie.

0

Podłączyłem już. Wygląda na to ze da się odczytać i uratowac dane. Sprawdze jeszcze ten dysk na ewentualność bad-bloków. Bardzije martwie się o to ze na drugim komputerze zaczynają się problemy (z wykrywaniem IDE - strasznie długo trwa). Jaka może być tego przyczyna ?

0

OK. Już mi się udało. Piszę dla potomnych. Okazuje się że niektóre płyty mają problem w wykryciem IDE gdy taśma jest podłączona do napędu do którego nie jest doprowadzone zasilanie lub jeżeli jedyny napęd na taśmnie jest wpięty pośrodku tej taśmy (dotyczy to szczególnie kabli 80). Działa. Dzięki za pomoc ;)

0

no dziwne żeby nie miało problemów z wykryciem czegoś co nie żyje, a pośrodku taśmy pewnie ci nie działało bo zworkę miałeś w pozycji CS

0

no dziwne żeby nie miało problemów z wykryciem czegoś co nie żyje, a pośrodku taśmy pewnie ci nie działało bo zworkę miałeś w pozycji CS

Nie rozumiemy się. Ja nie chciałem żeby wykrywał napędy do których nie było podłączone zasilanie. Jeżeli jest ono niepodłączone to bios miał problemy z wykryciem innych napędów. Dyski zawsze były albo Master albo Slave
Pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1