Dział .NET

0

Nie mówie, że ma powstac juz teraz, bo mysle, ze jeszcze nie. Ale chcialbym poruszyc juz pewna kwestie. Bo jezeli nazbiera sie troche artykulow o .NET (ktore na razie mozna umieszczac w dziale Z pogranicza) to moze warto utworzyc taki dzial. Tylko ze jezeli mowa o .NET to przyklady moga byc w roznym jezyku. Bo co np. z C#? Jest to niezalezny jezyk programowania, ale tworzyc dla niego dzial? No chyba nie :-/ Wiec do dzialu .NET wrzucac wszystko co zwiazane z C#, ASP.NET, ADO.NET, ale... co z Delphi.NET? Przeciez jest juz dzial Delphi :-/

Dylemat...

0

A nie można olać .NET? Praktycznie identyczne założenia były przy Javie - i co? Jaki procent ludzi używa tego języka? Chyba częściej aby napisać gierkę na komórę, niż aplikację/applet z prawdziwego zdarzenia.

Ja tam zostaję przy zwykłym Win32API + VCL.

0

Ja tam zostaję przy zwykłym Win32API + VCL.

Zostawać można, ale w końcu i tak trzeba będzie się przesiąść. Wtedy taki dział będzie jak znalazł, kiedy będziesz miał problem. Moim zdaniem można stworzyć oddzielny dział .NET, a w nim poddziały, z których jednym będzie właśnie Delphi.NET.

0

Mylisz sie Marooned. Java staje sie coraz popularniejsza i jest popularna. Popatrz na ilosc projektow na sourceforge. W przypadku Javy jest to ponad 10 tys. - wiecej projektow jest tylko w C oraz C++.

Do 2007 roku Java ma byc napopularniejszym jezykiem programowania uzywanym przez ponad 3 mln. ludzi. Dalej ma byc C# oraz VB.NET. Popularnosc C/C++ ma systematycznie spadac. Nie wiem jak w przypadku innych jezykow, bo w statystykach jakie patrzylem nie bylo o innych mowy.

Poza tym IMHO za kilka lat nalezy liczyc sie z tym, ze nie bedzie czegos takiego jak Win32, tylko .NET i Windows XP bedzie tak stary jak teraz Win.3.1 i chcac albo nie chcac trzeba sie przyzywczaic.

0

Java staje sie coraz popularniejsza i jest popularna. Popularnosc C/C++ ma systematycznie spadac.

I dobrze. Bo w żadnym z interpretowanych języków nie da się napisać czegokolwiek niskopoziomowego (dopóki Intel nie wpadnie na zrobienie procesora dedykowanego dla Javy...) - i jak na razie też szybkiego. Zapotrzebowanie na ludzi znających C wciąż będzie, a ludzi umiejących pisać w tym języku będzie coraz mniej => wyższe płace.
Poza tym - Java mi się NIE PODOBA ;-( Ten język to dla mnie porażka - dla obsługi głupiego zdarzenia czy wyjątku muszę tworzyć oddzielną klasę, najlepiej w oddzielnym pliku, i najlepiej z BardzoDługąNazwąException. Brrrr.... Pomyśleć, że na za dwa tygodnie muszę w tym obleśnym języku napisać klona GG... Bleeeeeeeee [snajper] [killer] [boks]

//Z całym postem zgadzam sie w 100% [soczek] - m.M
/* Dobrze prawi, polać mu!! [browar] - m.D. */

Co do działu .NET - czy nie dało by się zrobić tak, żeby jeden artykuł/plik mógł figurować w kilku działach naraz? Można by wtedy pokusić się o zrobienie np.: działu Linux - pliki mogły by figurować jednocześnie w działach Delphi (Kylix) i C, i w dziale Linux. Tak samo można by zrobić z .NET.

[dopisane]
No owszem, to by było sporo roboty, ale serwis stał by się przez to bardziej elastyczny. [spoko]

0

Wiesz... na upartego sie da, ale trzeba by bylo w tym momencie zmienic strukture bazy :-/ i pozmieniac nieco system. Ale warte przemyslenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1