Backend .net

0

W wielu ogłoszeniach dla .NET pojawiają się wymagania typu rok/dwa doświadczenia w backend .NET.

Co można rozumieć przez "backend .NET"?
Czy backend nie obejmuje "kodu" pod maską nie widocznego w UI? W związku z tym czy sama znajomość .NET(składni języków oraz konstrukcji programistycznych) mówi o "backend"?

0

W przypadku dużych systemów programujesz tylko logikę biznesową, a wartswą UI zajmuje się całkiem inny zespół z którym możesz nie mieć styczności. Do tego zaliczyłbym na pewno Windows Workflow, Windows Service oraz WCF

1
gr0m napisał(a):

W przypadku dużych systemów programujesz tylko logikę biznesową, a wartswą UI zajmuje się całkiem inny zespół z którym możesz nie mieć styczności. Do tego zaliczyłbym na pewno Windows Workflow, Windows Service oraz WCF

WWF w ogóle ktoś używa?

Backend nie oznacza od razu konieczności istnienia warstw fizycznych czy też web serwisów. Backend to w ogólności logika biznesowa, przetwarzanie danych, procesy, ogólnie wszystko co nie jest związane z GUI i logiką prezentacji.

0

Co do WWF, ktoś jeszcze może się wypowiedzieć o tym?

Jest tego co prawda sporo, temat nawet obszerny ale nie spotkałem się z jego wykorzystaniem, więc czy warto tracić kupę czasu na to?

0

Rowniez nie spotkalem sie z wykorzystaniem WWF, IMO lepiej poswiecic czas na inne technologie

0

Dodałbym jeszcze tutaj baze danych i wszystkie okołobazowe zagadnienia: ormy, optymalizacja, projektowanie itd

0

Chodzi o znajomość ADO.NET, warstw połączeniowych oraz dodatkowo np. EF?
Poza tym znajomość SQL?

0

Chodzi o znajomość C# oraz wzorców architektonicznych i projektowych. Frameworki to swoją drogą, powinny być także napisane w wymaganiach.

0

Wszystko zależy od tego, czego się używa w danym projekcie. Pewnie chodzi o część serwerową aplikacji webowej. Przykładowy stack technologiczny: C#, ASP .NET MVC, MSSQL, SQL, Linq, IIS, Visual Studio, Resharper.

0

Poprzez backend w .net można rozumieć takie rzeczy jak:

  • Tworzenie modeli biznesowych.
  • Tworzenie logiki biznesowej.
  • Tworzenie serwisów WCF.
  • Tworzenie WebApi (chociaż tutaj bym dyskutował)

Ogólnie musisz patrzeć na to na takiej zasadzie: przychodzi do ciebie team od UI i mówią. "Słuchaj potrzebujemy tego i tego w takiej formie z db, możemy dostarczyć takie parametry, sprawdź czy wystarczą czy jeszcze coś potrzeba" i twoim zadaniem jest stworzenie takie BlackBoxa do którego oni podadzą parametry a ty im zwrócisz wymagane wyniki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1