program do tworzenia grafiki 3D

0

Jaki program jest dobry do tworzenia grafiki 3D
chodzi mi o tworzenie Animacji :-P

0

3D Studio Max :P

0

Maya

0

Co wszyscy z tym 3D Studio Max :P nie ograniczajcie się ludzie sa inne wyśmienite programy do animacji 3D jak np. Poser, Bryce, LightWave, MilkShape....

0

Riposta na post Sheitara:

Jeśli porównasz sobie jakość renderingów 3ds max (taka jest oficjalna nazwa tego programu od wersji 4) z np. takim Poserem, to zrozumiesz, dlaczego jest on tak polecany.
Do światowej czołówki programów do tworzenia grafiki trójwymiarowej należą (kolejność nie przypadkowa):
SOFTIMAGE|3D
3dsmax
Maya
LightWave

Inne takie jak Poser, Bryce itp. są już bardziej wyspecjalizowane i skupiają się głównie na wybranym zagadnieniu (Poser = postacie; Bryce = krajobrazy), co nie oznacza, że nie można w nich zrobić innych rzeczy.

0

a ja bym chciał polecić program 'Xara 3d' jest on do robienia trójwymiarowym napisów, także animowanych (gif) można robić extra animacje, a jednoczesnie jest on mega prosty w obsłudze.
z http://www.xara.com mozesz se ściągnąć wersje trial

0

Riposta na post Marooned'a:

No co do jakości Posera to się zgodzę, ale Bryce ma spore możliwości renderingu, masę filtrów, stopni renderwania itp więc jakoś jest niesamowita przy wysokich ustawieniach, lecz rendering czasochłonny. Pozatm chodzi o programy do animacji w 3D... ale lepiej chyba skorzystać z programu wyspecjalizowanego do animacji niż szukować całą postać itp samemu :P .... zresztą co ja tam wiem nawet 3DS Maxa nie instalowałem bo mi się nie chciało. EoT :)

0

sorix ale zapomniałem dodać że animacja zrobiona w jakimś programie do twożenia grafiki 3D ma mieć możliwość zapisania animacji w formacie mid
lub avi wiecie czasem który z tych programów ma taką możliwość [???]

potrzebuje tego do zrobienia gierki a program tgf może odczytywać pliki , avi, mid, (bez dodatkowych roszeżeń) :-P

0

mid to rozszerzenie pliku miuzycznego , z tego co mi wiadomo . a co do avi to większość tych programów , jak nie wsyztskie , powinnna mieć możliwość wyexportowania animacji do tego formatu , gdyż jest on standardem jeśli chodzi o ruchomy obraz .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0