Skąd czerpać pomysły?

Odpowiedz Nowy wątek
2018-11-19 21:40
0

Cześć, uczę się pisać strony.
Powoli coraz więcej pojmuję i staram się robić indywidualne "projekty" w ramach ćwiczeń.
Tylko mam z tym mały problem, Podczas tworzenia strony, robię coś do danego momentu a później nie mam pomysłu co dalej. Pustka w głowie. Najczęściej po czymś takim porzucam stronę, usuwam i po jakimś czasie robię nową. I tak w kółko. Czy jest jakiś "złoty środek" który mógłby rozwiązać ten problem? Jakieś strony z propozycjami albo elementami na stronę.
Ogólnie uważam że moja kreatywność jest bardzo słaba oraz "oko" pod względem graficznym. Czy jest coś takiego co pomogło by mi nauczyć/nabyć umiejętności kreatywnego myślenia aby pomysły same przychodziły do głowy?

I drugie pytanie, czy to coś daje "pastuje" różne gotowe elementy i eksperymentuje z nimi, edytując je pod siebie? Pomaga to coś w zdobywaniu umiejętności, czy też może szkodzi?

Z góry dziękuje wszystkim za poświęcony mi czas oraz chęć na odpowiedź.

Pozostało 580 znaków

2018-11-19 21:48
0

https://www.awwwards.com/

Pozostało 580 znaków

2018-11-19 22:42

Tylko mam z tym mały problem, Podczas tworzenia strony, robię coś do danego momentu a później nie mam pomysłu co dalej. Pustka w głowie.

To niech zamiast pustki będzie trochę refleksji. Np. pomyśl "czego się nauczyłem", ew. "czemu nie chce tego robić?", "co chciałbym porobić", "jakie błędy popełniłem podczas robienia tej strony, co mogę zrobić lepiej"?

Czasami lepiej przestać robić to, co się robi, ale zebrać jakąś wiedzę, doświadczenie.

Najczęściej po czymś takim porzucam stronę, usuwam i po jakimś czasie robię nową. I tak w kółko.

To jest dobre. Bo takie zachowanie typu może cię nauczyć wielu rzeczy. Jeśli robisz cały czas to samo i jesteś sprytny, to większą wagę przywiązujesz później np. do:

  • efektywnego używania Gita (np. klonowanie poprzedniego projektu/wydzielenie gałęzi zamiast robienia czegoś totalnie od nowa).
  • tworzenia rzeczy, które potem będziesz mógł wykorzystać (niech to będą choćby własna "biblioteka styli", które często wrzucasz. Albo szablon strony, który użyjesz, jak następnym razem coś zrobisz. Albo mała biblioteka JS).
  • Wiedza, doświadczenie
  • nie przywiązywania się do wartości kodu źródłowego, umiejętność wyrzucania własnego kodu i zaczynania od nowa (wiele osób ma opory psychiczne przed tym i traktują kod jak świętość, nie pomyślą, że czasem warto wyrzucić kod jaki mają, bo to jest lepsze rozwiązanie)
  • szybkiego stawiania projektów i pisania szybko czegoś od nowa (przydaje się przy pisaniu "proof of concept". Wiele osób tego nie umie/nie wie, że powinni to umieć i np. będą dyskutować z 5 godzin na temat tego, czy dane rozwiązanie jest złe czy dobre, zamiast poświęcić 2 godziny na napisanie takiego rozwiązania od nowa i sprawdzenie w praktyce).

I drugie pytanie, czy to coś daje "pastuje" różne gotowe elementy i eksperymentuje z nimi, edytując je pod siebie?
Pomaga to coś w zdobywaniu umiejętności, czy też może szkodzi?

To zależy XD poza tym to sam powinieneś odpowiedzieć na pytanie Pomaga to coś w zdobywaniu umiejętności, czy też może szkodzi?, patrząc czy czegoś się naumiałeś.


((0b10*0b11*(0b10**0b101-0b10)**0b10+0b110)**0b10+(100-1)**0b10+0x10-1).toString(0b10**0b101+0b100);

Pozostało 580 znaków

2018-11-22 22:39
0

Dziękuje bardzo

Pozostało 580 znaków

2018-11-22 23:27
0

Ogólnie uważam że moja kreatywność jest bardzo słaba oraz "oko" pod względem graficznym. Czy jest coś takiego co pomogło by mi nauczyć/nabyć umiejętności kreatywnego myślenia aby pomysły same przychodziły do głowy?

weź kredki, kajecik i rysuj :)


Panie Żurawiecki, projektowanie to nie jest sprzedawanie pietruszki. Do widzenia Panu.

Pozostało 580 znaków

2018-11-23 09:49
2

Doprecyzuj czy brakuje Ci pomysłów co do funkcjonalności strony, czy wyglądu. Jaki jest w ogóle Twój cel? Chcesz zdobyć pracę, stworzyć agencję, czy zarabiać na własnych produktach.

Awwwards to dość kiepski pomysł, znajdują się tam głównie niefunkcjonalne strony internetowe. Zazwyczaj portfolio lub wizytówki/reklamy. Robisz "wow!"... I wychodzisz. Kiedy chcesz zarobić na stronie internetowej tworzysz tandetny graficznie produkt, który ma przemyślane mechanizmy, układ, nawigację, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo sprzedaży. W rezultacie graficy ze świetnymi projektami w portfolio później czują się niespełnieni, bo szef każe im robić proste strony. W niektórych fajnych ofertach pracy odnośnie mobile developerów widuję taki wymóg "Kandydat musi posiadać conajmniej 2 sprzedane aplikacje swojego autorstwa na Google Play". Ale to tak na marginesie.

-

Kiedy tworzę własne projekty z pomysłami co do nich nie mam żadnego problemu. Trudniej z poprawną oceną rynku, ale i to jakoś idzie. Lubię poddawać się wyobraźni, chodzę wtedy po mieszkaniu i w głowie pojawiają się gałęzi funkcjonalności. To będzie tak, to będzie połączone i zależne od tego. Tu trzeba zrobić osobną tabelę bazy danych. Ten użytkownik ucieszy się z tego, a ten z tamtego. Ten się wkurzy, bo to zrobiłem płatne ;). To wszystko samo się wylewa.

U mnie największe problemy są w realizacji, a konkretnie w wykonaniu graficznym. Obecnie tworzę aplikację mobilną. Cieszę się cholernie, że wreszcie mam warunki, motywacji nie brakuje. Rysuję projekt graficzny głównego widoku, jest ok. A później trzeba dodać drugi widok, np. formularz dodawania obiektu. I tu się robi kolejne 3 dni przerwy w realizacji, bo on nie tylko ma być 'fresh', ale dopasowany do poprzedniego widoku i oczywiście jak najbardziej użyteczny. Mógłbym zatrzymać realizację mechaniki i najpierw skończyć projekty wszystkich widoków... Ale jest obawa, że przez frustrację odechce mi sie w ogóle tego projektu.

A brnę do tego, że w pojedynkę czasami jest trudno i zdarza się potrzeba zainwestowania w ludzi o innych umiejętnościach :). Niestety ja już pare razy przejechałem się na grafikach. Tak jak piszę powyżej - łatwo ludziom 'kreatywnym' zrobić odjechane layouty. Gorzej kiedy postawi się szereg wymogów, w tym usability.

Więc sam co projekt miotam się między "Dobra, poszukam kogoś kto mi to zrobi", a "Ch##, i tak nie zrobi lepiej niż ja"... :). Dlatego zastanawiam się na czym polega Twój problem bo trochę nie chce mi się wierzyć, że nie masz pomysłów na produkty.

Pozostało 580 znaków

2018-11-27 21:13
0
upabove napisał(a):

Doprecyzuj czy brakuje Ci pomysłów co do funkcjonalności strony, czy wyglądu. Jaki jest w ogóle Twój cel? Chcesz zdobyć pracę, stworzyć agencję, czy zarabiać na własnych produktach.

Chcę trenować zdobytą już wiedzę.

Nie tyle że nie mam pomysłów, co w pewnym momencie zamarzam i nie wiem co dalej zrobić a jestem dopiero w 1/3 strony.

Pozostało 580 znaków

2018-11-27 21:55
0

To pomyśl do czego ma ta strona służyć. Pomyśl o stronie jak o aplikacji, która rozwiązuje jakiś problem, ew. prezentuje jakąś treść / przekazuje konkretną wartość użytkownikowi. Postaw się w roli użytkownika. Daj komuś to do oceny, sprawdzenia, powiedz komuś, żeby odpalił u siebie stronę i każ mu wykonać jakąś czynność, zobaczysz, czy jest intuicyjne. Ba, czy w ogóle ktoś będzie w stanie odpalić stronę na innym systemie operacyjnym, na innym urządzeniu. Czasami piękna strona na twojej maszynie się rozjedzie u kogoś. I możesz myśleć o nowych rzeczach, a tak naprawdę możliwe że jeszcze stare pomysły są nie do końca dopracowane.


((0b10*0b11*(0b10**0b101-0b10)**0b10+0b110)**0b10+(100-1)**0b10+0x10-1).toString(0b10**0b101+0b100);

Pozostało 580 znaków

2018-11-27 22:17
0

Możesz wykorzystać naturalną generatywną sieć neuronową, w czasie snu odpal kompa i pobaw się aplikacją wyświetloną na ekranie, zapamiętaj co robi jak się obudzisz będziesz miał jakiś pomysł.
Jak puścisz piosenki to będą leciały jakieś przypadkowe, też można potem je spróbować zagrać jak się obudzisz, ogólnie jak zaczniesz malować ścianę to po ułamku sekundy widzisz pomalowaną całą i jakiś wzór na niej.

Rozpoczynasz jakąś czynność i ona się od razu kończy i widać efekt do jakiego chce się dążyć.
Im więcej masz wiedzy tym dziwniejsze rzeczy widać.


123123123a

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0