Pomozcie

0

jak zgrac dyskietke ktora jest zabezbieczona przed zgrywaniem???

0

Przesuń ten mały czarny kwadracik :-)

--
Nieważne czy producent jest z Ameryki czy z Niemiec i tak wszystko jest z Tajwanu

0

Wrzuć na flopa zakodowany (Twoim DOBRYM algorytmem) plik z danymi i exe'ka, który zainstaluje program na dysku. Ten prog powinien sprawdzać np. nr seryjny dyskietki or something i dekodować/imnstalować program TYLKO, jeśli dane o fdd są prawidłowe. Tylko tyle wymyśliłem na poczekaniu ;-)

--
"Imagination is more important than knowledge." - A. Einstein

0

oj nie na temat odpowiadacie
ja rozwiazania nie znam

--
People=Shit

0

Jeżeli nie pomaga DiskCopy (albo CopyDisk - jest jakieś polecenie dosa kopiujące sektor po sektorze) to pozostają tylko specjalne programy.

Niestety przy zabezpieczaniu stosuje się kilka uciążliwych do złamania sposobów (co nie znaczy, że nie możliwych).

Jedno to nagrywanie poza dozwolonym obszarem. Zwykłe stacje dyskietek nie mogą zapisać do niektórych ścieżek, ale potrafią odczytać (głowica znajduje się wystarczająco blisko, aby odczytać, ale układ nie pozwoli ci zapisać).
Drugie to specjalne uszkadzanie sektorów (tak jak na CD). Niby uszkodowne sektory zawierają istotne informacje (o zabezpieczeniu ;-) )

Także ciężko będzie ci skopiować.

--
Jest jeszcze jeden błąd ... :)

Apel: Piszcie w tematach o jaki język programowania chodzi np. : [Delphi], [C++], itp.

0

wiem ze dawno temu pisalo sie programy podobno w Pascalu, do odczytywania zakodowanych dyskietek, sprawdzaly one ktore klastry sa specjalnie blokowane czy cos takiego, rozmawialem o tym z autorem takiego programu, niestety pamiec mial bardzo krotka co do jego tresci.
stad wiem o istnieniu takiego programu. wiem ze jest mozliwe zgranie zabezpieczonej dyskietki ale za diabla nie mam pojecia jak to zrobic moze ktos wie skad mozna sciagnac podobne rzeczy??? - pomozcie [???] :-( [cya]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0