Wątek przeniesiony 2016-06-08 19:04 z Newbie przez furious programming.

Java, java, lepsza niż kawa

0

Cześć, odkryłem niedawno fajną stronę, siedzicie w branży to pewnie znacie.
livecoding.tv
Zastanawiam się, dlaczego tak mało tam jest Javy. Dlaczego nikt tego nie streamuje?
Czy robi się coraz mniej popularna? Czy jej zastosowanie jest inne i w większości to po prostu nudne duże projekty dużych firm?

A jak już pisze to i zapytam.
Pytanie do programistów javy. Klepiecie sobie dla funu jakiś kod w javie po pracy?
Ja uczę się właśnie tego języka, ale boje się że zacznie mnie nudzić. Są problemy potem z przerzuceniem się na inny język? Czy może praca java - a w domu na przykład aplikacje na androida.
Nie ukrywam że zacząłem się uczyć javy ze względu na opinie o dużym zapotrzebowaniu w tym języku i chęci wbicia się w rynek.

Nie zrozumcie mnie źle i nie mówcie że to nie dla mnie, że się wypale i żebym odpuścił sobie kodzenie. Samo programowanie mnie kręci, ale ciężko mi się zdecydować który język bardziej.

Pozdrawiam i proszę o przeniesienie, jeśli wybrałem zły dział (byle nie do kosza).

1

Generalnie to co innego używa się przy pisaniu softu klasy enterprise (Java), a co innego używa się do pisania jakiś własnych projektów w wolnym czasie. Jeśli tworzy się coś małego, to jakiś język, który pozwala na szybsze tworzenie, zwłaszcza w jedną osobę, jest znacznie lepszym wyborem. Przykładowo o wiele szybciej jakąś stronkę zakodujesz w Pythonie, Rubym, JS czy PHP niż robiąc to samemu w Javie.

Generalnie programowanie komercyjne ciężkiego softu, a programowanie własnych projektów czy niedużych start upów to zupełnie oddzielne tematy. Co oznacza też różne technologie, każdy język ma swoje wady i zalety, które się ocenia pod kątem danego projektu. Nikt nie postawi jakiegoś systemu bankowego na RoRze, i nikt nie napisze małej web apki w Javie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0