Symfony2 vs Tradycyjny PHP

0

Witam.
Od ponad roku tworzę systemy CMS w tradycyjnym PHP, znaczy nie wiem czy systemy CMS to w tym przypadku, po prostu Tworzę strony internetowe dopasowane do potrzeb klienta używając PHP. Teraz zacząłem się uczyć Symfony2, jednak nie wchodzi mi to zupełnie, ciężko mi to wszystko przychodzi. Jakie macie przemyślenia/doświadczenia? czyste PHP czy Symfony2? czy jest konieczność tworzenia we frameworkach? jak to wygląda w większych korporacjach?

0

czysty php -> większy czas -> większy koszt
framework odwrotna sytuacja, więc sam pomyśl na czym się pisze w jakiejkolwiek nawet małej firmie.

0

hmm, w sumie nauka czystego PHP przyszła mi dość łatwo. A szczerze mówiąc biorąc się za framework to dla mnie troche czarna magia w pewnym sensie, nie mam pojęcia od czego zacząć, czemu muszę pisać cokolwiek w cmd. Macie jakiś pomysł jak dobrze wgryźć się w framework?

0

Bo przez konsole generujesz klasy z szablonów czy też instalujesz wszystkie potrzebne biblioteki, żeby potem móc pisać 3x szybciej. Poza tym jakie cmd? Nie używasz porządnego ide? Każde dobre ide powinno mieć zintegrowaną konsole a nawet podpowiedzi do niej by nie zastanawiać się co wpisywać.

0

korzystam głównie z Notepad++, jakie IDE Ty polecasz?

0
Suchy07 napisał(a):

korzystam głównie z Notepad++, jakie IDE Ty polecasz?

To nie jest IDE. Do IDE powinieneś móc co najmniej zintegrować debuggera (wiesz w ogóle co to xdebug?), mieć podpowiedzi kodu (pełne łącznie z tym metodami klas i innymi drobnymi elementami) oraz móc użyć wszelkich innych udogodnień które przyspieszą ci prace kilkukrotnie.

0

Do tej pory jak wspomniałem kożystałem z tradycyjnego PHP i Notepad++ jako lekki i szybki nadawał się do tego jak najlepiej, dzięki za wskazówki, może jakoś lepiej uda mi się ugryźć temat Symfony :)
Pozdrawiam.

1

Co Cię tak naprawdę skłoniło do nauki Symfony2? Jest dość trudny i trudno go ogarnąć. Spróbuj to samo z Laravelem to zobaczysz jaka będzie różnica :-)

0

kożystałem - źle
Korzystałem - dobrze

0

Ja w symfony2 pracuję już zawodowo od jakiegoś czasu i wg mnie to jest bardzo dobra inwestycja. Przez pierwsze 2 lata mojej pracy też głównie pisałem 'własne cms', ale jak zacząłem poznawać jakieś cms i frameworki zobaczyłem, że to jest wyłamywanie otwartych drzwi.

Symfony jest prosty pod warunkiem, że zrozumiesz ideę tego frameworka. Bardzo dużo rzeczy jest tam zwykłymi service (usługami), formularze robi się inaczej niż w 'zwykłym php', jest twig zamiast szablonów html itp itd.
Pisze się w nim szybciej i bezpieczniej, bo jest tam masa mechanizmów, które zwalniają Cię z konieczności myślenia o tym. Po to jest tam Doctrine czy Twig.
Każdy framework czy to Zend czy wspomniany wcześniej Laravelem są po to byś pisał szybciej, dlatego warto się ich uczyć. Próbuj dalej, to bardzo dobra inwestycja.

0

Czy Symfony2 oferuje również tak profesjonalne narzędzia jak np Codebench?
http://geertdedeckere.be/article/introducing-codebench

To jest dopiero jazda. Mogę sobie np. porównać szybkość i zużycie pamięci, porównując np json_encode vs. serialize albo np. coś pokroju tego (przykład z Codebench Kohany):

        public $loops = 100000;
	
        public $subjects = array
	(
		'123digits',
		'no-digits',
	);

	public function bench_regex($subject)
	{
		return preg_replace('/^\d+/', '', $subject);
	}

	public function bench_ltrim($subject)
	{
		return ltrim($subject, '0..9');
	}

Wychodzi z testów że ltrim jest 2x szybsze.

Fajna sprawa oprócz standardowego profilera. :-)

0

a co to za problem dorzucić do composera codebench i pisać testy wraz z nim? https://packagist.org/packages/kohana/codebench
Framework tutaj raczej nie ma wiele do znaczenia. Tylko tutaj zaciągasz pół Kohana, więc można pomyśleć o innym, mniejszym libie do tego np https://github.com/devster/ubench http://stackoverflow.com/questions/8291366/how-to-benchmark-efficiency-of-php-script

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1