Fotele Ergomax a DX Racer

0

Cześć,
Z uwagi na to, że zacząłem pracę zdalną, pora zainwestować w porządny fotel. Mam do wydania ok. 1500-1800 zł. Z początku byłem dość mocno przekonany do zachwalanych foteli DX Racer, jednak niedawno natrafiłem na Ergomax, szczególnie model Ergohuman. Czy ktoś jest posiadaczem fotela którejś ze wspominanych marek? Zależy mi na ergonomii i komforcie pracy, stąd każda opinia będzie cenna.

Pozdrawiam.

0

Mam dxracer i szału nie ma. Bujanie praktycznie nie działa. Na forum jest sporo wątków z fotelem dxracer w roli głównej.

0

Ja się do Sitaga przymierzam od jakiegoś czasu. Wave / Reality albo EGO. Coś ktoś?

0

Ja mam Sitag World. I powiem szczerze, nie jestem przekonany. W sklepie siedziało mi się wygodnie, nie powiem, dlatego zdecydowałem się kupić. Sam fotel od strony mechaniki też niczego sobie, bardzo solidny, dobre materiały, wygląda na bardzo trudno zniszczalny. Ma też wszystkie teoretycznie potrzebne regulacje, wymagane zasadami ergonomii: zmiana wysokości siedziska, blokowanie oparcia w 4 pozycjach, regulację siły nacisku oparcia (przy odblokowanym), podłokietniki regulowane na 4 sposoby (wysokość, rozstaw, przód-tył oraz kąt), ma też regulację wysuwu siedziska, regulację wysokości oparcia, regulację pochylenia zagłówka (nie ma niestety regulacji wysokości samego zagłówka względem oparcia, ale oparcie jest regulowane, więc w pewnym sensie daje się dostosować).

To tyle teorii. A praktyka wygląda tak, że chyba nie umiem na tym siedzieć. Po pierwszym tygodniu bolały mnie plecy w okolicach lędźwi, miałem wrażenie, że oparcie jest jakoś za mocno wyprofilowane i mój kręgosłup jest w jakiejś dziwnej pozycji. Teraz jest niby trochę lepiej, ale nadal po 6-7 godzinach siedzenia czuję wyraźne zmęczenie mięśni kręgosłupa. Oparcie mam odblokowane i staram się często zmieniać pozycje, siedzieć głęboko (jak zalecane), ale i tak po jakimś czasie mam wrażenie, że się zsuwam i nie siedzę pełną głębokością, albo że się garbię... Dziwne, na zwykłym drewnianym krześle na dłuzszą metę siedziało mi się wygodniej.

0

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103100/

Niedrogi, łatwo pierze się oparcie, prosty. Polecam się przejść i wypróbować.

0

A czy te krzesła są kotoodporne?

0

Markus z IKEI jest OK, ale w początkowym okresie użytkowania. Siedzi się wygodnie, funkcja rozkładania oparcia dobrze działa i pozwala na łapanie różnych pozycji relaksujących. Niestety po jakimś czasie, gdy wyrobi się napięcie podpórki lędźwiowej i nie trzyma już ona pleców tak, jak powinna, to człowiek siedzi skulony jak żółw. A i sam materiał (ekologiczna skóra, czy coś-tam skóropodobnego) dosyć szybko się przeciera w newralgicznych miejscach.

0

Mi się właśnie w biurze rozpadł kolejny fotel, nie wytrzymał moich 90 kg. Ostatnio kolega zniszczył taki sam, ale on to już 130 kg. Szukam czegoś w miarę przyzwoitego co wytrzyma te 130 kg...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0