Lista programów, zależnych od CPU

0

Witam
Potrzebuje listę programów związanych z programowanie (c++, C#, java) i grafika/rysowaniem (AutoCad itp) które bardzo mocno obciążają procesora. Czyli są bardzo mocno zależne od niego. Np. jakieś IDE które na słabym procesorze się przycina itp.

0

Samo tworzenie aż tak bardzo obciążające nie jest. Kompilacja dużych projektów albo (przede wszystkim) rendering odbywa się już na specjalnych farmach (serwerach).

0

A np. jak bym korzystał z wirtualnej maszyny, wgrał na nią windowsa + autocad (czy IDE by się przycinało?). Czy procesora bym miał dużo roboty? Chodzi mi o takie aplikacje które obciążą i5-450M w 100%.

0

minecraft.

a tak bardziej na serio, to jakieś testy wydajności procków

wgrał na nią windowsa + autocad (czy IDE by się przycinało?).

zależy co byś z tym robił

0

Testy wiem, ale ja potrzebuje programów nie związanych z testami i grami. A jest może jakieś bardzo źłe zoptymalizowane IDE, gdzieś czytałem ze jest takie do javy i ze emulacja telefonu (androida) tez jest bardzo wymagająca.

0

renderowanie animacji z ogromną ilością polygonów (kilkadziesiąt milionów), z full shaderami w cinema 4d czy innych programach tego typu.

0

Mi tam np. strasznie wieszał się i nie dało się pracować, NetBeans, ale to na 10-letnim komputerze. A co do tych programów to nie wiem zobacz sobie np. Autodesk Inventor albo Solidworks.

0

Virtual Box niezle daje po procesorze. Sprobuje tego netBeans. Odpalę go na wirtualnej i na gospodarzu + inne duperela to pewnie będzie to 100%.

1

Podobno mocno obciążające jest instalowanie programów na Gentoo, jak i instalacja samego Gentoo, gdyż za każdym razem programy przekompilowuje się tam ze źródeł.

@Golden_Mind:
Sprawdź czy NetBeans 7.2 Beta ci zamula. Mi się wydaje, że nieźle już poprawili wydajność, albo po prostu dużo rzeczy robi się w tle i w ogóle nie przeszkadza.

0
Wibowit napisał(a):

Podobno mocno obciążające jest instalowanie programów na Gentoo, jak i instalacja samego Gentoo, gdyż za każdym razem programy przekompilowuje się tam ze źródeł.

No właśnie. Chciałeś czegoś związanego z programowaniem. Polecam kompilacje libreoffice, wszak kompilatory zazwyczaj lubią zajmować procesor.

     Wed May 16 00:30:39 2012 >>> app-office/libreoffice-3.5.3.2
       merge time: 1 hour, 38 minutes and 19 seconds.

I przez cały czas około 100%. ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0