czy warto być programistą aplikacji webowych?

0

Może ktoś kto ma doświadczenie powiedzieć czy warto pracować jako programista aplikacji webowych (stron internetowych) w C# / Javie czy jest to niefajne / kiepsko płatne i lepiej szukać pracy jako programista aplikacji desktopowych (okienkowych)???

2

Programowanie aplikacji webowych w Javie jest dobrze płatne i bardzo dużo jest w tym ofert pracy. Programowanie na desktopy chyba jest mało popularne, przynajmniej jeśli chodzi o Javę to raczej nie. Jeśli chcesz coś co nie jest stricte webowe to dość popularne jest tworzenie aplikacji na Androida czy iPhone (przy czym w Polsce Android chyba sporo popularniejszy). A czy to będzie fajne to już zależy do jakiej roboty trafisz i co lubisz.

0

@pysiok: jest chyba dokładnie odwrotnie. od 6 lat siedzę w aplikacjach webowych i nie narzekam ani na pensję, ani na pracę.

@....: ?

1

To jest poważny temat? 90% aplikacji pisanych w podanych językach to Web.

0

Najpierw zacznij coś robić, próbuj, baw się i ucz. Potem sam stwierdzisz co jest dla ciebie lesze bo fajniej, przyjemniej ci się pisze, poza tym warto umieć i to i to.

0

Mam już jakieś doświadczenie w tworzeniu aplikacji webowych tyle, że w języku PHP - ale płace w przypadku tego języka nie były wysokie więc zastanawiałem się czy to wynika z tego języka czy ogólnie w przypadku tworzenia aplikacji webowych także w innych językach płace są niższe niż w przypadku aplikacji desktopowych.

0

A ja się wbiję do wątku: piszę już proste programy w C#. W jakim kierunku iść (co zgłębiać), by dawało mi to możliwości na rynku pracy? Mam jakieś pojęcie, czym jest ASP.NET, ADO.NET, WPF, ale jakoś nie widzę zbyt wiele stron w ASP.NET, większość używa darmowego PHP, same bazy danych są nudne. Zauważyłem że nawet ciekawi mnie tematyka sieci komputerowych, ale też nie mam jakiejś specjalnej wiedzy, poza tym sam nie wiem czego potrzeba na rynku pracy. Lubie także tworzyć GUI aplikacji, dlatego mam w planach WPF - ale to już odbiega od programowania trochę. Nie chciałbym pracować w agencji reklamowej ani ogólnie grafikiem być (chyba że trójwymiarowym). Raczej tworzyć aplikacje, ale z tego co widzę, to nowe aplikacje desktopowe mało komu są potrzebne.
I tu taka mała dygresja. Z jednej strony słyszę, że wszystko idzie w kierunku WWW i wraz z rozwojem HTML5, tracą na znaczeniu aplikacje desktopowe.
Z drugiej strony czytałem w artykule że WWW być może straci na znaczeniu, bo firmy takie jak Instagram(ta kupiona przez Facebooka) produkują wygodne aplikacje na tablety, które ograniczają liczbę kliknięć i są wygodniejsze niż strony internetowe.

1

jakoś nie widzę zbyt wiele stron w ASP.NET, większość używa darmowego PHP

To tak samo jak nie widać wielu aplikacji desktopowych napisanych w .net albo w javie a i tak 99.9% aplikacji biznesowych tworzonych w firmach to .net i java (mowa o projektach zaczynanych teraz a nie tych które są ciągnięte od X lat), podobnie sprawa wygląda w przypadku asp.net vs php.
Znając asp.net, mvc i ogólnie wszystko co ms ma do powiedzenia w sprawie technologii webowych ze znalezieniem pracy problemu raczej mieć nie będziesz, chociaż programowanie pod web dla mnie osobiście to syf najgorszy jaki tylko być może (nienawidzę wprost pisania aplikacji web w żadnej postaci) - ale niektórzy mają inne zdanie.

0

A to forum w jakim języku jest napisane :P?

0

chociaż programowanie pod web dla mnie osobiście to syf najgorszy jaki tylko być może (nienawidzę wprost pisania aplikacji web w żadnej postaci)

Eeee tam. Ja ostatnio musiałem kopać się długo z Eclipsem (z marnym skutkiem), bo miałem za zadanie uwspólniać kod między JavaME i Androidem. W CA po stażu też miałem robotę, która wołała o pomstę, a nie była związana z webdeveloperką.

Ech, nie tak sobie informatykę wyobrażałem. Jak byłem mały to myślałem, że to będzie ciekawa przygoda, a teraz ciągle się zastanawiam, gdzie szukać roboty, żeby taski były jak najmniej gówniane i żeby można było się czegoś na przyszłość nauczyć.... Rozwiązaniem byłby pewnie freelancing, tylko skąd wziąć zlecenia na Javę?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1