Jak to jest z ta matmą?

0

Witam

Informatyką interesuję się od dawna, w przyszłości chciałbym być programistą, ale...No właśnie matematyka, jestem obecnie w drugiej klasie technikum i mam 2 z matmy. I nawet nie chodzi tutaj o to, że matma mi do głowy nie wchodzi, tylko, no cóż, trochę sobie niestety przebimbałem. Teraz tego cholernie żałuję, ale polak mądry po szkodzie. Tak wiem, cudów nie ma, ale chciałbym zapytać czy już faktycznie wszystko stracone? Dam rady do matury nadrobić?

Ostatnio ostro wziąłem się do nauki i efekty zaczyna być powoli widać;)

0

Nas się pytasz, jaki Ty jesteś zdolny?? A skąd my mamy to wiedzieć!? Jak rok się pouczysz, to zdążysz sobie odpowiedzieć na to pytanie przed maturą,.

0

No fakt, nieco głupio sformułowałem pytanie.

Ale chciałbym wiedzieć jeszcze jedną rzecz, a mianowicie jak to jest dopuszczeniem do matury? To znaczy, kiedy nauczyciel podejmuje decyzję o tym, czy mnie dopuści, czy tez nie?

0

Z tego co wiem do matury nie możesz podejść tylko, jeśli masz jedynkę. W innym przypadku przystępujesz do egzaminu.

0

Nie mozesz podejsc rowniez jezeli jestes nieklasyfikowany ;) I to z dowolnego przedmiotu, a nie z tego z ktorego zdajesz mature.

0

A matma podstawowa, czy rozszerzona?
Bo jeżeli z podstawowej 2 to baaardzo cienko, a przyszłemu programiście wypadałoby rozszerzoną pisać.

0

Pierwszy miesiąc na uczelni technicznej zjada mature rozszerzoną na śniadanie. Matura, można powiedzieć, to materiał na jedno koło i nie wydaje mi się, żebym przesadzał. Studia nie są trudne, po prostu matura ma żenująco niski poziom z garstką materiału.

Tak czy siak na architekturze komputerów z pewnym profesorem i tak uświadomisz sobie, że nie masz pojęcia nawet jak wykonać mnożenie ;p po prostu inny poziom. Pamiętaj, że nie musisz być informatykiem, żeby być programistą. Nie popełniaj błędu jak 50% mojego roku gdzie z 280 zrobiło się 200 i kolejna partia szykuje się do eksmisji. To stracony czas, w takim momencie, jak można było pracować nad portfolio czy już w pracy jako programista.

0
JumpSmerf napisał(a)

A matma podstawowa, czy rozszerzona?
Bo jeżeli z podstawowej 2 to baaardzo cienko, a przyszłemu programiście wypadałoby rozszerzoną pisać.

No wiem, że jest cienko(no dobra, jest tragicznie), ale w sumie jeszcze mam grubo ponad rok, więc trzeba będzie zapierniczać przez następne kilka miesięcy ostro i zobaczymy jak to będzie.

0

Kup zbiór zadań pana Kiełbasy, zaprzyjaźnij się z nim i już.

0

Zbiór już sobie zamówiłem, pewnie w poniedziałek zawita z nim listonosz;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1