Bootowanie partycji I

0

Mam świeżą partycję (I:), mam tam tylko plik boot.exe i chce zeby przy załączaniu kompa bootował plik boot.exe, ale zeby nie potrzebował bootów windowsa ani linuxa.
Pliki boota mają być na partycji z plikiem boot.exe (I:).
Jak ktoś ma jakiś pomysl to pisac.

0

Bootloader LILO albo GRUB?? Ale nie bardzo Cię rozumiem - nie można bezpośrednio zbootować exe'ca bo to plik Window$owy (bądź DOSowy, albo dla .NET)... Bootuje się specjalny kod. Jeżeli chcesz zbootować exe to przez DOSa..

Chyba, że inaczej rozumiesz pojęcie 'boot' - dla mnie jest to rozpoczęcie uruchamiania jądra OSa.

0

LILO i GRUB jest z linuxa

0

Nie rozumiem - GRUB nie ma związku z Linuxem - każdy wykorzystuje go jak chce i do jakiegokolwiek systemu... Napisz swój własny bootloader (ASM)

0

bootloadery pisze sie w assemblerze??
a skąd moge ściągnąć GRUB`a??

0

Z internetu ;-P
z google
albo
z oficjalnej strony

0

Bootloader jest łącznikiem między BIOSem a kernelem - takie operacje można zrobić tylko w ASMie (główną część, resztę można już robić w C++ chociaż jest to mniej wydajne..)

0

juz mam GRUB`a, ale on jest cały z plików .c
to czeba go skompilować ??
i jak go skonfigurować ??
(ja nie za bardzo umiem C/C++)

0

Wszyscy ci radza zeby sciagnac jakiegos bootloadera a i tak z tego nic nie bedzie :/ Wnioskujac po twojej wypowiedzi ten twoj boot.exe jest napisany w jakims delphi czy czyms podobnym, jesli tak to zapomnij w ogole o tym temacie bo po prostu sie nie da (musialbys implementowac biblioteki z ktorych ten program korzysta [chociazby winapi...] a tym jak wiesz od kilkunastu lat, ze srednim skutkiem, zajmuje sie pewna duza korporacja)

0
InFoL napisał(a)

bootloadery pisze sie w assemblerze??

no cos ty w pythonie [rotfl]

0

Przeczytaj to http://download.4programmers.net/os.zip , potem mozemy wrócić do tej rozmowy :P

Wolverine napisał(a)

(musialbys implementowac biblioteki z ktorych ten program korzysta [chociazby winapi...] a tym jak wiesz od kilkunastu lat, ze srednim skutkiem, zajmuje sie pewna duza korporacja)

[rotfl]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1