Wątek przeniesiony 2023-03-14 19:41 z Webmastering przez Riddle.

Domeny i hosting dla promocji aplikacji - "na firmę"

0

Jakiego usługodawcę dla domen i hostingów polecacie? Zamierzam udostępniać aplikacje na PC oraz promować aplikacje na Androida stworzone przez siebie. Potrzebuję propozycji dla działalności gospodarczej. Jakiś czas temu korzystałem prywatnie z OVH, ale widzę, że w ich ofercie trochę się zmieniło...

0

Ok, zmieniło się - ale w czym problem? Co to za zmiany zaszły, że nie chcesz już korzystać z ich usług? W czym jest problem? Czego takiego szukasz, że OVH się nie nadaje?

0
cerrato napisał(a):

Ok, zmieniło się - ale w czym problem? Co to za zmiany zaszły, że nie chcesz już korzystać z ich usług? W czym jest problem? Czego takiego szukasz, że OVH się nie nadaje?

Nie tyle "się nie nadaje", co chciałbym wiedzieć, czy nadal warto się z nimi wiązać. Może są jeszcze inni warci polecenia usługodawcy?

1

OK, ale czy możesz wyjaśnić, co miałeś na myśli pisząc o zmianach w ich ofercie? Bo jak nie określisz, jakie to zmiany i w czym przeszkadzają (oraz - czego wymagasz/potrzebujesz do szczęścia) to ciężko będzie cokolwiek doradzić.

0

Jakie masz wymagania technologiczne?

Potrzebujesz czego tak naprawdę? Wrzucić gdzieś HTML/CSS/JS, czy potrzebujesz mieć backend? Jeśli samo HTML/CSS/JS wystarczyłoby, to masz choćby Netlify (chociaż tam też nawet jakieś opcje backendowe są zdaje się w stylu serverless).

Jeśli backend, to jakieś konkretne wymagania, jakie technologie mają być dostępne na tym backendzie?

promować aplikacje na Androida

Czy to znaczy, że chcesz mieć landing page i parę screenów, czy chcesz mieć cały backend, z którym te apki na Androida będą się łączyć?

0

Dobra, sorry, że nie określiłem tych wymagań. Potrzebuję obsługi PHP w wersji co najmniej 7.x z dostępem po SSH. Do tego MySQL (5.7 lub wyżej) i opcja obsługi PHP-owego composer'a.
Co do pytania o to, jakie zmiany zaobserwowałem, to głównie mi chodzi o dostępność domen różnego typu - nie wiem, czy lepiej jest zakupić .com, czy może pod kątem promocji aplikacji jakąś inną, specyficzną. Problem w tym, że te "specyficzne" mają różne przedziały cenowe u różnych operatorów. Pewnie i tak skończy się na tym, że zamówię .com, ale prosiłbym o zaproponowanie innych rozwiązań. Hosting - nie jestem w stanie stwierdzić, jakie wersje, rozszerzenia itp. dla PHP oferuje teraz OVH i też przydałoby się, żeby obsługiwali to, co wymieniłem. Z MySQL pewnie problemu wielkiego nie będzie. PHP pewnie mają w najnowszej wersji, ale przydałaby się możliwość przełączania między wersjami - czy to jest dostępne w OVH? I na końcu: jakie możliwości konfiguracji środowiska (Apache/nginx, PHP, MySQL) teraz mają?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1