Wątek przeniesiony 2022-08-02 15:22 z Off-Topic przez cerrato.

Najgorszy język, w jakim kiedykolwiek pisaliście

2

[Objective C[]] Składnia z ryja podobna do niczego i udawana obiektowość. Jak byłem w projekcie, gdzie się tego używało, to łapałem taski w C++ jak tylko się dało.
PL-SQL, chociaż to raczej skutek alergii na Oracle. Zmarnowałem na pisanie w tym najlepsze lata swojego życia.

1

C64 BASIC V2, chociaż nie wspominam go z niechęcią, raczej z obojętnością.

Koszmarnie wolny interpreter, kwadratowy garbage collector - na procesorze taktowanym częstotliwością 1 MHz, bardzo ubogi zestaw instrukcji.

W czasie projektowania komputera były już dostępne nowsze i lepsze wersje, ale producent przyjanuszował na pojemności ROMu i zastosował kość o pojemności 8 KiB, w której nowsze wersje by się nie zmieściły.

Zresztą wersja 2.0 też się nie zmieściła i część BASICa wylądowała w ROMie KERNAL xD

edit: ten BASIC był kupiony od Microsoftu, więc kod zbyt wysokich lotów to nie był, a kwadratówka w garbage collectorze to nie był jego jedyny problem...

0

zapomniałem! Przecież pisałem jeszcze w *tfu* CoffeeScripcie. Czyli coś, co zmienia składnię JavaScripta na taką Pythono-Rubiowo-YAMLową

I cóż, efektem była porąbana, nieintuicyjna i dwuznaczna składnia. Pisałem coś w AngularJS i miałem wrażenie, że wszystko mi idzie z kilka razy wolniej przez to, że szarpię się z językiem. Ten język to była pomyłka.

A miało być tak pięknie. Było to w czasach przed ES6, więc ten język na tamte czasy oferował "wygodniejszy" sposób pisania JSa (no i spopularyzował arrow functions, które potem weszły do JSa). Tylko, że w praktyce pisania okazało się to niewygodne, a CoffeeScript można nazwać ciekawym, ale nieudanym eksperymentem i ogólny trend w społeczności był taki, że nawet projekty, które były pisane w CoffeeScripcie, zaczęto z powrotem przepisywać na JS, ludzie, którzy promowali CoffeeScripta, też z powrotem przeszli na JS. A sam JS zaczął się wzbogacać o różne elementy, które pozwalają na wygodne pisanie(np. =>), więc CS przestał być atrakcyjny w porównaniu do ES6.

2

Python

0

Bash

0
jarekr000000 napisał(a):
  1. PL/SQL - ludzie do dzisiaj w tym piszą, a IMO powinno to być zabronione konwencją genewską. Nie musiałem w tym wiele pisać, ale każde moje spotkanie kończyło się niedowierzaniem, że coś mosze być aż tak głupie i niespójne. Do dziś pamiętam herezje taki jak parametry OUT, absurdalny debug itp.

A C# też nie ma przypadkiem parametrów OUT? Jak ma to PL/SQL i C# :D

1

XQuery

0

Ciekawe ile osób, które podało JS, miało przyjemność klepania kodu w TypeScript i ES6. :)

PL/SQL, C++ (<11), Ada, CSS wspierający stare IE (layout przed flexboxem), <= ES5, Perl, syntax Basha też jest mało intuicyjny

0

visual basic

0

Bash, C# :D Za Javą względnie tez nie przepadam. Finalnie z języków kompilowanych najlepiej pisało mi się w C++.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 1, gości: 0

Użytkownik: renderme