Wgranie danych do bazy MYSQL na serwer

0

Witam.

Postawiłem sobie stronę na wordpressie na której chciałbym wyświetlać dane. Jako, że chciałbym aby dane się automatycznie odświeżały to chciałbym je wgrywać jakoś na serwer automatycznie.

Pierwszym sposobem było użycie pluginu TablePress jednak nie zdaje on egzaminu bo automatycznie nie odświeża mi danych.

Następnym sposobem którego chciałbym użyć jest przesyłanie danych do bazy na serwerze. Postawiłem sobię bazę i tabelę na serwerze i chciałbym z mojego lokalnego kompa przesyłać te dane (a dokładnie to je podmieniać) w tabeli stworzonej na serwerze. Dane byłyby przesyłane z pliku CSV albo .XLS ( lub jak by ktoś miał więdzę jak bezpośrednio na podstawie zapytania do oracla przesłać wyniki z oracla do bazy mysql to byłaby już petarda ) .

Widzę to tak :

  • Ustawiam sobie w harmonogramie na lokalnym kompie batchfile który ściąga mi dane do formatu xls lub csv .( to jestem w stanie sam zrobić )
  • Ustawiam sobie w harmonogramie kolejny batchfile który przesyła mi dane na serwer najpierw usuwając stare dane z bazy. ( tego nie potrafię zrobić )

A może istnieje inne rozwiązanie tego problemu ??

0

Masz dostęp do shella (SSH) na serwerze, czy tylko FTP wchodzi w grę? Bo samym FTP nie da się wgrać danych bezpośrednio do bazy.

0

Mam bazę na serwerze nazwa.pl i dostęp do SSH nie jest dostępny dla mojej wersji usługi :/, tylko ftp.

Jednak robię wszystko to raczej dla testów na razie i jeżeli jest taka potrzeba i to rozwiąże mój problem to zawsze mogę wykupić inny serwer który takie coś będzie obsługiwał o ile znajdę coś taniego :)

0

odezwij się do nich na infolinie, ocb, z reguly sprawnie pomagaja

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0