Programuje w Javie od 1,5 roku czy jest sens nauki C#

0

Od 1,5 roku pisze w Javie ale zastanawiam się ze względów Xamarina nauczyć się też C#. Czy jest sens nauki dwóch języków czy nie będzie mi to w jakiś sposób przeszkadzało?. Z tego co już wyczytałem to C# jest bardzo podobny do Javy.

0

Zawsze jest sens. C# to połączenie Javy i C++, wiele rzeczy jest podobnych, ale wiele rzeczy jest łudzących.
Ja bym poszedł w C# zamiast Javy.

0
Świetny Terrorysta napisał(a):

Od 1,5 roku pisze w Javie ale zastanawiam się ze względów Xamarina nauczyć się też C#. Czy jest sens nauki dwóch języków czy nie będzie mi to w jakiś sposób przeszkadzało?. Z tego co już wyczytałem to C# jest bardzo podobny do Javy.

Będziesz miał mniej czasu na naukę Javy :) Poza tym nie ma powodu żeby się gryzło. Ale Xamarin to dość słaby powód do nauki moim zdaniem.

0

Xamarin jest kiepskim rozwiązaniem dla aplikacji mobilnych?

0

Założyłeś już przecież temat: Co sądzicie o Xamarinie

0

Tak założyłem ale tu wypowiedziałeś się coś na temat Xamarina i dla tego chciałbym usłyszeć czemu to zły wybór?

0

Jest wiele podejść do ujednolicenia kodowania pod platformy mobilne, ale jakoś sumarycznie i tak świata nie zawojowały i przeważającą metodą tworzenia oprogramowania na komórki jest pisanie na każdą platformę osobno.

Gdybyś ogarnął Androida (+ Javę) i iOSa (+ Swifta) to to by miało więcej sensu w kontekście ewentualnej kariery programistycznej niż ogarnianie C# dla Xamarina.

Nie napisałeś co cię konkretnie motywuje.

0

Androidem zacząłem się dopiero zapoznawać. Domyślam się że jak coś jest do wszystkiego to i do niczego, ale porównując to np do PhoneGap to jest spora różnica. Czytałem trochę o tym Xamarin i nie wydaję się być jakoś dużo gorszy od natywnych aplikacji. a propoS Swift czy dla osoby która programuje w Javie nie będzie trudności z nauką Swift i na jakim IDE mogę programować oprócz xcode który jest na Macach? Ja pracuje na Windowsie i kiedyś pracowałem na Linuksie

0

A nie lepiej zamiast pakować się w Jave, którą chce Oracle porzucić i nie chce już jej rozwojem kierować, wybrać coś innego? Ewentualnie nowszą JavaEE lub języki typu Groovy, Ceylon, Scala, Kotlin? Maszyna JVN obsługuje je wszystkie, do tego IDE Eclipse, Intelij, NetBeans, Dr.Java, Aptana, AndroidStudio.

http://www.dobreprogramy.pl/Jaka-przyszlosc-czeka-Jave-Oracle-nie-chce-kierowac-jej-rozwojem,News,66901.html

0

Java jest teraz z jednych najbardziej popularnych języków i myślisz że zostanie tak zostawiona? Z C# kiedyś miałem trochę do czynienia i z racji tego że podobny do Javy to łatwiej mi wchodził .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1