czy jest sens nauki

0

Witam, mam 22 lata i dopiero ucze sie programowac w PHP. HTML i CSS nauczylem sie bardzo szybko (oczywiscie nie jakos super). Moje pytanie brzmi : ile czasu moze zajac nauka PHP? Wiem ze najlepiej bybloby zaczac programowac w wieku 12-15 lat :D. Nie wiem czy sie do konca tego podejmowac gdyz nie chce opanowac go w stopniu bardzo dobrym w wieku 30 lat :D, mając na względzie jeszcze to, że jestem na magisterskich studiach i pewnie czeka mnie po nich praca w zawodzie (bądź nie :P) co wiaze sie z ograniczeniami czasowymi.

1

256 dni

0

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Każdy uczy się indywidualnym tempem. Zastanów się też czy Ciebie to kręci czy też idziesz w to "bo nie wiem co chcę robić" - w drugim przypadku szybko zrezygnujesz.
Odpowiedź powyżej (256 dni) jest taka trochę znikąd, napisana przez kogoś, komu się nudzi, ale szacunkowo - jeżeli byś poświęcał tematowi (z zainteresowaniem) parę godzin dziennie - to po 256 dniach powinieneś być już całkiem pewny w tym, co robisz - choć człowiek codziennie uczy się czegoś nowego i odkrywa lepsze podejścia do tego samego tematu.

PS. Mody, przenieść do Kariera/Edukacja.

0

Tego typu wątek jest powielany na tym forum. Jeśli chcesz poszukać odpowiedzi w stylu "to zależy" to śmiało korzystaj z wyszukiwarki, może w ten sposób uda Ci się wyliczysz dokładny dzień w którym zaczniesz wymiatać w kodzie :D

5

Wiem ze najlepiej bybloby zaczac programowac w wieku 12-15 lat
To nie skrzypce, że w wieku lat 10 powiedzą ci że jesteś za stary.

0

Z mojej perspektywy wyglada to tak:
Przede wszystkiem odpowiedz sobie na pytanie: Czy naprawdę chciałbym poznać PHP?
Jeżeli odpowiesz TAK bez żadnych wątpliwości, to nauka jak najbardziej ma sens i drugą sprawą jest poznanie ogólnej zasady pisania i działania aplikacji w danej technologii.
Kolejna i najważniejszą rzeczą są pomysły na projekty, czyli pomyślisz sobie, że chciałbyś mieć jakiś program, co do którego dobrze wiesz, jak miałby działać i jak miałby być obsługiwany. Takim pomysłem moze być np. kopia gry "Chromatron", generator anaglifów, interpreter języka Brainfuck. Oczywiście ograniczeniem jest zasada działania technologii PHP i ogólnie aplikacji webowych, która jest zupełnie inna niż zasada działania aplikacji desktopowych.

Na poczatku poczytaj, co jest potrzebne, żeby napisać i uruchomić "hello world", potem w miarę pisania programów poznasz sposoby realizacji pewnych elementów wykorzystując www.google.com.

Myślę, że najdalej po kilku tygodniach poznasz język w zakresie podstawowym pozwalającym pisać coraz bardziej zaawansowane programy. W taki sposób nauka nigdy się nie kończy, tylko w miarę nowych programów poznajesz nowe elementy i mechanizmy.

W taki sposób mając 24 lata poznałem Javę, a teraz mając 26 lat poznałem C++. Wcześniej miałem doświadczenie w C# i Delphi.

Jeżeli to Ciebie wciągnie, to zobaczysz, że z chęcią będziesz czytać opisy i tutoriale na temat PHP.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0