Jaka rozdzielczość matrycy do programowania?

0

Jaka rozdzielczość ekranu w laptopie 13 cali polecacie do programowania. Na codzień będę podpinal pod monitor i korzystał z z dwóch ekranów ale i często będę wychodził z nim i będę programował poza domem. Czy FHD jest dobrym rozwiązaniem w laptopie o przkeatnej 13 cali?

1

Natywną rozdzielczość matrycy rzecz jasna, jak do wszystkiego innego. Jak litery będą za małe, to zwyczajnie powiększysz czcionkę. Kod to nie gra, kompromisy są zbędne.

0

Moim zdaniem pakowanie w 13 calowy ekran FHD to pomyłka. I tak wtedy trzeba ustawiać większe DPI. Więc tak naprawdę mamy i tak mniejszą rozdzielczość. A nie wszystkie programy obsługują w pełni poprawnie pracę przy 150% DPI i czasem pojawia się problem.

0

Ja używam 1600x900/1920x1080 (w zależności od systemu) na 15 calach i jest spoko.

0

Czyli nie warto dawać 500zl za FHD przy 13 calowym ekranie?

0

Ustaw jak najmniejszą, jak wszystko będzie wydawało się takie dużo to znacznie łatwiej powinieneś znaleźć błąd w kodzie

0

Nie za bardzo rozumiem odp. Czy warto wydawać więcej kasy przy 13 na FHD czy nie? Miałem styczność z 15 i widziałem różnice. Więcej kodu znajdowało się na ekranie i ogólnie lepiej mi się kodowało. Ale nie wiem czy przy 13 ma to też takie znaczenie?

0

Jaj chcesz więcej kodu na ekranie, to powinieneś zmniejszyć czcionkę a nie dopłacać za rozdzielczość matrycy. Swoją drogą ekranik 13 cali wydaje mi się za mały niezależnie od rozdzielczośći, lepiej kupić coś większego niekonieczne z FHD

0

Tak jak podałem wcześniej potrzebuje 13 bo często komputer mam przy sobie poza domem ale jak jestem w domu podłączam lapka pod monitor. Czyli nie dokładać do FHD? Tylko zwykła rozdzielczość Ok 1300x 700

0

Proponowałbym rozejrzenie się za ekranem 900p, a najlepiej przyjrzenie się paru laptopom w sklepie i ocenienie samemu czy przy FHD nie masz problemów z czytaniem. Są ludzie którzy pakują do laptopów matryce 4K i są zadowoleni, więc nie ma tu uniwersalnej odpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0