Który jezyk jest najlepszy dla poczatkujacych?

0

Witam,jestem bardzo nowym programista.
Chcialbym tworzyc Gry/aplikacje.
Wiec chce poznac jezyk programistyczny latwy i potezny.

13

Angielski.

1

Dobra,rezygnuje.To forum jest siedliskiem prawdziwych chamow.

8
sas44 napisał(a):

Dobra,rezygnuje
wroze wielka kariere w programowaniu

0

Po pierwsze zdecyduj się co chcesz robić dokładniej, bo jak wszystko to można w skrócie napisać java, a jak coś konkretnego np:

  • programy na windę, czasem linux, to wtedy c++, java, c#, delphi i kilka innych języków, bo każdy będzie dobry, choć ludzie raczej nie przepadają instalować javy lub net frameworków by odpalić program
  • do gier, zależy jakich gier, bo jak robisz gry na androida i windę to nada się java i unity3d, a jak na samą windę robisz i chcesz GTA VI zrobić, to c++

A jak masz 10 lat, nie ogarniasz angielskiego jeszcze, a chcesz liznąć co to jest programowanie, to łatwy będzie pascal, dowiesz się co to są zmienne, jak je deklarować i używać, poznasz pętle i instrukcje warunkowe i jak ogarniesz te podstawowe rzeczy to możesz się przerzucić na javę lub na cokolwiek innego, tam identyczne rzeczy ogarniesz błyskawicznie. Pamiętaj, że pascal ma być dla ciebie czymś na kilka dni, a nie na 2 miesiące, po prostu masz ogarnąć te banały i zrobić kalkulator głupi i inny banał. Oczywiście możesz od razu zaczynać javę, c++, czy co tam chcesz, ale pascal na dwu, trzydniową przygodę jest dobry dla dzieciaków, bo wiedzą co jest pod słówkiem VAR, wiedzą pod jakim słówkiem kod pisać i mają ułatwione rzeczy, czytelniejsze.

1

COBOL

0
sas44 napisał(a):

Dobra,rezygnuje.To forum jest siedliskiem prawdziwych chamow.

Po prostu odpowiadanie na dziesiątki tego typu podobnych pytań jest męczące, więc zastanawiam się czy nie przydałby się jakiś blog.

Ty nawet tutaj nie zamierzasz silić się na sprecyzowanie: jakie gry, jakie aplikacje. I do tego jeszcze "łatwy" język. Niektórzy się prawdopodobnie lepiej czują w językach takich jak python, ruby, PHP, typowane dynamicznie, inni wolą statycznie typowane np. JAVA, C#, C++ a nawet object pascal. Generalnie języki skryptowe są prostsze chociażby ze względu że nie musisz się martwić o ustalanie typów ale moim zdaniem tu chodzi tak naprawdę o szybkie tworzenie kodu, gdzie wydajność jest mniej ważna i nic więcej.

Stosunkowo łatwy to jest python ale żeby już coś w nim napisać (dajmy na to jakąś nawet aplikację do zarządzania jakimiś kontaktami, w wxWidgets) to już coś trzeba się orientować. A nie każdemu akurat ten python i wx-y odpowiadają.

2

Dla początkujących język nie jest istotny - po prostu część języka potrzebna do nauki programowania ma być dla tej osoby w miarę łatwo przyswajalna. Na początku musisz się nauczyć programować, nauka języka jest potrzebna, by sprawdzić to czego się nauczyłeś. Przy okazji poznając pewne cechy języka również uczysz się programowania, ale który język będzie najlepszy? Na początku to bez różnicy - na początku musisz zacząć uczyć się programować, ci którzy myśleli inaczej - nauczyli się składni kilku języków i pojawiają się tu, i marudzą że nie potrafią napisać żadnego programu nawet najprostszego. Tak więc język poznajesz przy okazji nauki programowania, jeśli będziesz umiał programować, nauczysz się języka, którego potrzebujesz do zadania bardzo szybko.

0

jedna z opcji na początek:

Jak jesteś młody to pograj w Minecrafta. Jak ci się Minecraft spodoba (nic na siłę), to zainteresuj się jak najszybciej modami oraz sceną moderską. No a mody to wiadomo - Java&Eclipse.
Pomoduj z pół roku i wkuwaj równocześnie na pamięć podstawy Javy. Powinieneś się przy okazji dobrze bawić, bo Minecraft sprawia przyjemność graczom/moderom.

1

Ciekaw jestem czy OP rezygnuje z udziału w tym forum czy z programowania.
Bo jeśli to drugie to byłoby to niezłe osiągnięcie żeby w 14 minut komuś zmienić drogę życiową.

Ale taka jest dzisiejsza młodzież:

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0