Jak robi się aplikację, która odświeża często swoje dane?

0

Sluchajcie, zastanawia mnie ten temat. Jezeli robie normalna statyczna apke na androida, ktora zmienia sie 1x na miesiac o update to luz. Ale jak robi sie apk , np. taka jak facebook (ale zalozmy ze nie istnieje strona internetowa i nie jest to "jednoscia"). Trzeba miec jakis serwer?? A moze android ma w sobie cos wbudowane???

0

Nie rozumiem pytania. Przecież aplikacja do facebooka po prostu ciągnie dane przez jakiś serwis udostępniony przez facebooka. Tzn ściąga dane z internetu.

0

a jezeli mamy jakas aplikacje bez "supportu" ze "strony" strony internetowej ktora istnieje , to jak to dziala. Zalozmy ze mamy strone z uzytkownikami ktorzy pisza sobie cos na scianie glownej aplikacji i widza to inni uzytkownicy. Jak to dziala ?? Jak to sie odswieza? Jest to podpiete pod jakis serwer.

(zapominijmy o stronach internetowych)

0

A zdajesz sobie sprawę że "strona internetowa" to nie tylko ten html przodu ?

0

chyba chodzilo mi o to :
https://developers.google.com/cloud-messaging/

Ze kazdy uzytkownik jest wyjatkowy i wszystko co np. wysle 1 uzytkownik zobaczy ten 2. Aplikacja z "prywatnej", staje sie globalna. Dobrze rozumiem?

0

Nie, nic nie rozumiesz. Serwis który podlinkowałeś to myślisz że jest oparty o magię? o_O Po prostu pośredniczy w tym google w tym przypadku. Jeśli faktycznie chcesz robić komunkacje user-user to może ma to sens.

0

a jednak rozumiem wszystko bardzo dobrze. Oczywiscie pomogl mi zagraniczny serwis. Bo na polskim tylko na Ciebie napluja - "sami wybitni" pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0