Jak to wygląda w dzisiejszym świecie?

0

Jak to teraz będzie wyglądać? Wybiegnijmy myślami kilka lat do przodu. Microsoft na daną chwilę wypuszcza Windows 10 za darmo na rynek, chce zachęcić ludzi do kupowania jego produktów (telefonów tabletów) z systemem Windows. Czy młody programista powinien jednak kierować się pod język C#, czy jednak jest to ślepy zaułek i ludzie nie będą chcieli korzystać z multiplatformowości jaką chce dać im Microsoft
Plus prace prowadzone nad .NET Native. Wszystko wygląda dość obiecująco, prawda?

A może inny język język proponujecie?

0

Rzadko kiedy jasnowidztwo w kwestiach technologicznych się sprawdza.

0

Zawsze można rozmyślać, czy jednak C# i cała otoczka Microsoftu

A może jednak Java lub inne języki

0

Generalnie ludzie dzielą się na 2 grupy:
#Ci którzy rozmyślają.
#Ci którzy coś robią.

Szkoda tylko, że ci z pierwszej grupy prędzej czy później zostają bezrobotnymi/politykami.

0

Dzięki za konkrety jak zwykle ludzie na forum pomocni..

0

Temat nie jest konkretny, to i odpowiedzi nie są konkretne.

0
Lurppis napisał(a):

Dzięki za konkrety jak zwykle ludzie na forum pomocni..

Oczekiwać konkretnych odpowiedzi po zadaniu niekonkretnego, abstrakcyjnego pytania, to jest nieporozumienie.

Wybiegnijmy myślami kilka lat do przodu. Microsoft na daną chwilę wypuszcza Windows 10 za darmo na rynek, chce zachęcić ludzi do kupowania jego produktów (telefonów tabletów) z systemem Windows.

Microsoft czyni to od lat, tj. zachęca ludzi do kupowania produktów z systemem Windows.

Czy młody programista powinien kierować się pod język C#, czy jednak jest to ślepy zaułek i ludzie nie będą chcieli korzystać z multiplatformowości jaką chce dać im Microsoft?

Co ma chęć korzystania z multiplatformowości przez klienta z oferowaniem wielu platform sprzętowych z Windowsem przez Microsoft? Nie znam wielu osób, które na wszystkich swoich sprzętach mają Windowsa. Znam natomiast takie, które mają kompa z tym systemem, ale już np. telefon stoi na Androidzie. Są też takie, które preferują jakąś dystrybucję Linuxa na blaszaku, a na komórce gnieździ się iOS, albo w/w Windows. Multiplatformowe podejście Microsoftu warto jedynie rozważać pod względem rozszerzania zastosowań ich systemu, tym samym, dając narodziny większej ilości urządzeń, na które można tworzyć aplikacje. Idąc tym tropem, można założyć, że jeżeli Microsoft nagle nie zrezygnuje z rynku mobilnego, a na to się nie zanosi, oraz nie doprowadzi do ruiny Windowsa, to ilość miejsc pracy dla programistów piszących w C# będzie przypuszczalnie rosła. Biorąc jeszcze pod uwagę, że C# nie jest wykorzystywany jedynie do pisania aplikacji na Windowsa, to jego wybór jako języka dla początkującego programisty zły nie jest. EDIT ale moim zdaniem wybór może być lepszy (patrz niżej).

A może inny język proponujecie?

Ależ naturalnie. Java na początek, ew. Python; zależnie od oczekiwań i zastosowania.

0
Lurppis napisał(a):

Microsoft na daną chwilę wypuszcza Windows 10 za darmo na rynek, chce zachęcić ludzi do kupowania jego produktów (telefonów tabletów) z systemem Windows. Czy młody programista powinien jednak kierować się pod język C#, czy jednak jest to ślepy zaułek i ludzie nie będą chcieli korzystać z multiplatformowości jaką chce dać im Microsoft

Systemy mobilne i desktopowe Microsoftu w ogóle nie dotyczą jakiegoś 90% osób pracujących jako programiści C#, więc Microsoft mógłby w ogóle z nich zrezygnować, a i tak praca by była.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0