Jak wygląda Twoje podejście w programowaniu?

0

Hej,

Interesuje mnie jakie macie podejście do pracy z posiadanym problemem programistycznym. Pytanie jest skierowane głównie do nowych użytkowników, ale wyjadacze niech również śmiało odpowiadają :)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

1

Mojego podejścia brak w ankiecie.
Staram się rozwiązać samodzielnie, wspomagając się dokumentacją.

3
  • Staram się za wszelką cenę opracować rozwiązanie samodzielnie...

  • ...dodatkowo wspomagam się dokumentacją, Google i forami specjalistycznymi (bez zadawania pytania).

zależy od sytuacji
Przeważnie staram się rozwiązać samemu. Jeśli nie daję rady, lub zauważam, że podejście nie jest najlepsze i będzie powodować problemy w przyszłości i nie jestem w stanie niczego lepszego wymyślić to wtedy konsultuję się z googlem.

0

...dodatkowo wspomagam się dokumentacją, Google i forami specjalistycznymi (bez zadawania pytania).

Jeśli nie ma odpowiedzi na SO znaczy to, że twój problem jest wystarczająco trudny i nawet jak zadasz pytanie to nikt nie będzie znał odpowiedzi :)

5

Podczas pracy zawodowej warto też czasami gadać z innymi. Nawet, jeśli wiesz, jak rozwiązać jakiś problem, to jest to połowa drogi, bo po rozmowie w szerszym gronie można dojść do tego, jak go rozwiązać lepiej. Natomiast jeśli nie wiesz, jak rozwiązać problem, to 5 minut rozmowy może Ci zaoszczędzić godziny siedzenia na Google lub forach internetowych i grzebania w dokumentacji.

0

ja troche jak w piosence enya - wild child

"you dont need a reason let the day go on and go"

:)

0

W Pracy zawsze googlam czy jakiś chińczyk nie rozwiązał już problemu.
W domu przeważnie też, ale czasem jak jakiś problem mnie zainteresuje to staram się jak najmniej o nim czytać i samemu znaleźć algorytm lepszy niż pozostałe(łatwiej wynaleźć lepszy algorytm jak się nie zna innych bo nie wpada się w schematy).

Tak, zdaję sobię sprawę z tego, że przeważnie(jak dotąd zawsze) mój algorytm będzie dużo gorszy, lub już odkryty tylko gorzej zaimplementowany.

0

Mojej odpowiedzi nie ma raczej, ale w ogolnym przypadku bedzie to bazowanie na dokumentacji i wspomaganie sie googlem + forami. Pytan zazwyczaj nie zadaje, bo jesli nie znajde odpowiedzi to trzeba rozwiazac problem samemu.

Zazwyczaj jednak google i fora nic mi nie pomoga i trzeba szukac odpowiedzi w istniejacym juz kodzie lub pytac w pokoju :)

0

U mnie podobnie, jak i u poprzedników:

  • Staram się za wszelką cenę opracować rozwiązanie samodzielnie, ale...
  • ...dodatkowo wspomagam się dokumentacją, Google i forami specjalistycznymi (bez zadawania pytania).
    Głównie staram się problem rozwiązać sam, często pomagając sobie dokumentacją; Jeśli to nie pomaga, to szukam w Google podobnego lub takiego samego problemu i z reguły znajduję cenne wskazówki; Czasem też korzystam z tłumacza Google/Bing, bo nie zawsze zrozumiem co dane zdanie po angielsku czy w innym języku znaczy;

Gorzej jest, jeśli problem nie jest z napisaniem konkretnego kodu, a np. z wybraniem odpowiedniego podejścia, ogólnej zasady itp. - wtedy dobrze jest z kimś pogadać i wymienić się zdaniami; A że raczej nie mam kogoś takiego pod ręką, to pozostaje wysmarować wątek na forum :]

0

jak czegoś nie umiem w R to szukam w książce Biecka albo googluje paste("r project",problem)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0