Elektroniczny obieg wniosku - w jakim języku pisać?

0

Witam wszystkich.

Chciałbym prosić o podpowiedź jaki język i narzędzia wybrać by stworzyć poniżej opisany projekt

Na początek dla ułatwienia własnej pracy chciałbym stworzyć elektroniczny obieg wybranych wniosków (plan - zaoszczędzi mi to wiele czasu, pozbędę się nadmiaru papieru i umożliwi automatyczną rejestrację i archiwizowanie). Wypełnianie wniosku przez pracownika odbywałoby się przez formularz - po wciśnięciu przez pracownika przycisku np. "zgłoś wniosek"-> następowałaby rejestracja wniosku do bazy danych (metody powiadomienia mnie o wpływającym wniosku jeszcze nie wymyśliłem).
Z dodatkowych wymogów chciałbym zwiększyć bezpieczeństwo poprzez hasło do bazy które nie lata otwartym tekstem i ewentualnie wymyślić podpisywanie takiego wniosku np. poprzez jakiś certyfikat - ale to w przyszłości gdyż kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.

Na początku myślałem o formularzu html + php + baza mysql (proszę o podpowiedź czy to rozwiązanie jest dobre czy może podpowiadacie coś innego).

Co do mojej osoby - nie umiem programować, ale chciałbym się nauczyć głównie na potrzeby ułatwienia sobie pewnych czynności.

Gdyby udało mi się stworzyć wyżej opisany projekt chciałbym to w przyszłości rozszerzyć o helpdesk

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi, głównie dotyczące wyboru języka programowania

0

Pytanie brzmi: czy warto pisać takie coś samodzielnie skoro istnieja gotowe aplikacje z takimi funkcjonalnosciami?

0
  1. Czy te gotowe aplikacje są darmowe do zastosowań komercyjnych? jeśli tak to proszę podaj przykłady (potrzebuję takiego programu na własny użytek ale do celów służbowych- firmy w której pracuje

  2. Pytając o język, zastanawiałem się jakiego warto się nauczyć by stworzyć m.in. opisaną aplikację, ale nie tylko w przyszłości chciałbym ułatwić sobie pracę tworząc różnego rodzaju rejestry do tej pory prowadzone w Excelu, dzienniki, bazy zdigitalizowanych pism (ps. miejsca w szafie brak, papierów coraz więcej - aplikacje miałyby ułatwić głównie wyszukiwanie, rejestrację)

Czy są do powyższych celów darmowe aplikacje na użytek komercyjny - nie wiem, ale ważną dla mnie cechą tych programów byłaby duża możliwość ich personalizacji, dostosowania do moich potrzeb.

0
  1. Generalnie dowolny ECM jest zintegrowany z silnikiem Workflow. Choćby takie Alfresco.
  2. jw, od takich rzeczy są ECMy a nie aplikacje klecone na kolanie przez nie-programistów ;)
  3. Tak jak pisalem, dowolny ECM ma takie możliwosci. Na przykład Alfresco i Nuxeo są Open Source i możesz korzystać z nich za darmo (płatny jest za to komercyjny support a w przypadku Alfresco płatna wersja ma dodatkowe bajery). Te systemy są tworzone z myślą o personalizacji ;)
0

Dziękuje Ci Shalom za podpowiedzi i choć dopiero zaczynam przeglądać produkt Alfresco wydaje się być bardzo pomocnym narzędziem - i raczej będę z niego korzystał. Z tego co się do tej pory zorientowałem wydaje się super nadawać do planowania pracy i obiegu dokumentów dla mnie osobiście.

Co prawda nie doszedłem jeszcze do tego czy rozwiąże mój podstawowy problem tj. szablon wniosku --> wypełnia pracownik składający wniosek --> widzę to jako wykonujący --> rejestruje się w dzienniku do odpowiedniej kategorii, którą precyzyjnie wybiera zgłszający --> powstaje rejestr (tylko dokumentujący ten jeden wniosek) --> czy takowe funkcje posiada jeszcze nie wiem no i nie wiem jak pracownicy którzy do mnie zgłaszają wiele powtarzających się wniosków odbiorą angielski interfejs ale to jest już sprawą drugorzędną.

0

@Marcin_user nawet jeśli nie ma takiej funkcjonalnosci out-of-the-box to alfresco udostępnia API i prosty system pluginów, więc możesz zwyczajnie dopisać co ci potrzebne ;)
Jeśli chodzi o wersję językową to nie można zmienić na polską? Nie wierze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1