IntelliJ Idea nie widzi zależności dostarczonych przez plugin SBT

0

user image
IntelliJ nie wykrywa, że w zależnościach jest joda-time. Niby dodałem do libraryDependencies w build.sbt, istnieje to w Module Dependencies projektu,
dałem wszelkiej maści reload, update, gen-idea w SBT Console
I projekt działa w przeglądarce (bo to playproject) i ta część która korzysta z joda też, ale IntelliJ tego nie widzi. A chciałbym mieć uzupełnianie kodu oraz żeby mi nie świeciło na czerwono tego kodu.
Oczywiście restartowałem IDE. A po gen-idea pojawiło się ładne okienko czy zreloadować projekt i dałem tak, ale nicto nie zmienilo.

Dodam że w normalnym projekcie joda-time mi działało, tylko wtedy budowałem przez sbt, a tutaj korzystam z sbt console bo używam community edition i play'a
Jakieś pomysły?

user image
user image

0

Po wejsciu w build.stb pierwszy raz, powinna ci sie chmurka pokazac po prawej stronie na gorze. W tej chmurce trzeba kliknac auto-reload inaczej nie wiem czemu, ale nie dziala albo dziala jakos niederministycznie.

0

No "pierwszy" raz to już nie wejdę, ale przecież odświeżałem w oknie sbt za pomocą Refresh...

Ogólnie problem z tego co widzę dotyczy wielu innych zależności. Np. w External Libraries mam JUnit i mogę sobie zajrzeć do jara i jest org.junit, ale gdy próbuje wpisać gdzieś w kodzie org. i daje ctrl-spacja to nic się nie pokazuje. Jak dalej piszę org.junit to się tylko na czerwono podświetla.

Projektu całego wrzucać nie będę, ale powiedz jakie pliki Cię interesują.

0

Masz to zaznaczone? (Project settings -> SBT)

4639928ab0.png

Generalnie to u mnie dziala:
d884472a8d.png

A zaznaczylem tylko ta jedna jedyna opcje.

Aaa.. i po zaznaczeniu trzeba zmodyfikowac jakkolwiek plik build.sbt i go zapisac.

0

Miałem tę opcję zaznaczoną, dalej nie działa.
Wrzucę chyba projekt wieczorem jak wrócę choć to jest parę mb (które foldery mogę pominąć? /target i project/target? bo one chyba najwięcej zajmują.)

Aha, i jeszcze próbowałem

File -> Invalidate cache / restart i oczywiście nic.

0

Problem rozwiązany!!!
No nie wierzę.
Psuł to jeden import w pliku Controllera. Jak stworzłyłem nowy pusty plik to zadziałało więc pokombinowałem z istniejącym.
Wcześniej jakoś nieopacznie nazwałem sobie pakiet jako src (skrót od dłuższej nazwy). Zmieniłem nazwę na srrc i działa :O

Dodam jeszcze że nazwanie tej paczki w ten sposób było strasznie głupie (oczywiście normalnie tak nie nazywam, teraz po prostu nie zwróciłem uwagi na nazewnictwo bo się uczę playa a nie robie kontretny projekt). Przy refaktoryzacji na srrc zmieniło mi również w plikach *.template.scala wszelkie src np w <script src=" na srrc :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1