Tworzenie plików tymczasowych

0

Witam
Do tej pory jak chciałem żeby program coś zapisywał w pliku używałem strumienia FileWriter i się sprawdzał, jednak tym razem chciał bym utworzyć plik który po zakończeniu działania programu zostanie usunięty, mógł by być też być ukryty. Czy FileWriter się do tego nadaje, czy trzeba skorzystać z innego strumienia?

0

może java ma jakieś magiczne cuda do tego ale zazwyczaj jak tworzysz pliki tymczasowe to potem (przy zamykaniu programu) trzeba je samemu posprzątać

0

Użyłem :

File temp = File.createTempFile("plik",".txt");

i kompilator nie zgłosił błędu, tylko że nie wiem gdzie ten plik został utworzony i czy w ogóle został stworzony bo tam gdzie FileWriter zapisywał pliko nic nie ma , czy to w którymś z katalogów sytemu na pliki tymczasowe?jeśli tak to w jakiej lokalizacji go szukać w Windows 7.

W dokumentacji znalazłem jeszcze przeciążoną wersje tej metody gdzie podaje się trzeci parametr "directory", tu chyba chodzi o katalog?

createTempFile(String prefix, String suffix, File directory) 

Tylko całkowicie mnie zbija z tropu typ tego parametru, jak by to był string w którym ma być wyrażona ścieżka katalogu to by wszystko było dla mnie jasne, ale problem polega na tym że jest to obiekt klasy File, przez co nie mam pojęcia jak tego użyć.

http://docs.oracle.com/javase/6/docs/api/java/io/File.html

0
  1. Plik powstał w domyslnym katalogu plików tymczasowych (w windowsie wpisz w konsoli set TEMP, to się dowiesz gdzie jest ten katalog).
  2. directory = new File(nazwaKatalogu);

    .

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0