Klasy zagnieżdżone a aplikacje okienkowe

0

Witam, mam pytanie. Czy stosowanie klas wewnętrznych w aplikacjach okienkowych ma sens? Chodzi mi o konkretny przypadek gdy mamy OKNO->PANEL->BUTTON i mamy klasę główną Okno, potem zagnieżdżoną Panel i w niej Button (jeśli chodzi o wygląd) i osobne klasy dotyczące Akcji. Nie lubię robić pierdylion plików z klasami i zastanawiam się nad tym rozwiązaniem. Wiem że na dłuższą metę się nie sprawdzi z powodu mnogości paneli itd, ale jestem ciekaw waszych rad jak sobie z tym poradzić.

0

Zgodnie z zasadą bodajże "Pojedynczej odpowiedzialności" czy jakoś tak, w programowaniu obiektowym każda klasa powinna wykonywać tylko jedno zadanie - wyświetlać ramkę z panelem, dodawać do panelu przyciski itd.

Gdy będziesz operował na większej ilości małych plików, poradzisz sobie wbrew pozorom lepiej, niż gdy będziesz miał jedną superwielką klasę.

0

Nie lubię robić pierdylion plików z klasami

To zacznij lubić. Bo jak będziesz miał pracować z projektami które mają tysiące klas to się posrasz jak będziesz to miał upchnięte w kilku plikach które będą miały tysiące linii kodu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0