Wątek zablokowany 2012-07-09 18:41 przez ŁF.

formatowanie kodu

1

Jak formatować kod źródłowy? - pascal

0

jak dzieci neo.. spamują... Ten linka w innym temacie już dodał.. to teraz musi tego samego..A o -123oho to już nie wspomnę..

0

Nie wiem bawi was to?? Że ktoś zaczyna dopiero z programowaniem i kodu nie umie sformatować.. ? Przypomnij sobie siebie jak zaczynałeś..!

0

Hmm zazwyczaj zaczyna się od jakiejś książki o programowaniu, a w każdej porządnej książce jest rozdział lub jego cześć o formatowaniu kodu. Można tez zacząć jak ja w szkole w TI wtedy nauczyłem się formatować tak jak robił to nauczyciel następnie zmieniłem trochę styl aby mi bardziej pasował. Tyle w tym temacie.

2

Ale o co chodzi? Ja jak zaczynałem pisać w Pascalu (widać było jeszcze kurz spod kopyt husarii ruszającej na Wiedeń) to robiłem takie rzeczy, że gdybym je tutaj opowiedział to jeżyłyby włosy na głowie :>

Ale Twojego pytania i reakcji tak czy inaczej nie rozumiem. Podany przez Patryk27 link (http://edn.embarcadero.com/article/10280) wygląda sensownie - spisane konwencje pisania kodu których warto przestrzegać.

Czego właściwie oczekujesz? Dodawaj wcięcia przy tworzeniu zagnieżdżonych bloków kodu, spacje pomiędzy czynnikami w dłuższych operacjach matematycznych, nadawaj funkcjom i zmiennym nazwy zgodnie z jakąś konwencją (Pascal Case)... Przeczytaj zresztą link Patryka.

2

Pamiętam, pamiętam jak zaczynałem. Ale pamiętam również, że korzystałem wtedy z takiej stronki : www.google.pl . Możliwe, że jej nie znasz, bo jest dość nie popularna wśród początkujących programistów, no i dodatkowo potrzebna będzie umiejętność konstruowania zapytań, no bo wiadomo, czytanie w myślach, jest bodajże w fazie prototypów.

0

Nie zrozumiesz jak formatować kod. To byłoby dla ciebie za trudne.

5

wszyscy traktują cię jak debila bo taki obraz siebie tutaj zaprezentowałeś. Masz ksywkę ProProgrammer a nie umiesz praktycznie nic. Dodatkowo sprawiasz wrażenie, że oczekujesz, że na każde twoje pytanie będziemy pisać elaboraty specjalnie dla ciebie z wyczerpującą odpowiedzią a jak ktoś da ci linka do artykułu (ba nawet nie do googla, gdzie masz odpowiedź tylko do KONKRETNEGO artykułu) to uważasz to za największą obrazę majestatu.
Mam dla ciebie radę - spokorniej, zacznij częściej używać mózgu i przede wszystkim zacznij korzystać z pomocy jaką dostajesz zamiast nią gardzić a jeszcze częściej zacznij korzystać z googla/binga/whatever ZANIM zadasz jakiekolwiek pytanie tutaj. Forum to nie onet, piaskownica czy chat, gdzie się leci z każdą duperelą i zawraca d**y innym.

BTW nie zastanawia cię dlaczego każde twoje pytanie ma tyle minusów??

  • formatowanie kodu -4
  • Jak liczyć linie ? -4
  • Wyszukiwanie danego słowa w pliku -3
  • Krzyzówka w trybie graficznym -9
2

Ostatni mój post w wątku pod adresem: Jak liczyć linie ? powinien chyba wszystko wyjaśniac. Ale żeby nie być konswerwatywnym sprawdziłem jak sprawuje się JEDI Code Format. Poszukałem jakichś przykładowych plików konfiguracyjnych i taki dopracowany w mirę, który na moje oko formatuje ok dołączam do tego posta. Wedle mnie sprawuje się świetnie, bez problemów wszystko można znaleźć w google, tylko właśnie jak wspomniałem zamiast "sapać" do odpowiadających i robić z siebie <tutaj_sobie_wstaw_co_pasuje> wystarczyło użyć google. Narzędzie do tego configu już sobie niech nasz pr0 kolega "sb sm z wuwuwu pbrz i unp @ hdd" ;) Pisze już jak młody pr0 gimbus? Tak? No to cieszę się ;P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1